Sportas

2016.07.08 23:29

Dėl bilieto į Rio kovojanti A. Skujytė: viską parodys šuoliai į tolį

Robertas Trakys, LLAF, LRT.lt2016.07.08 23:29

„Sugrąžinus prieš kelerius metus buvusią sportinę formą, būtų galima kovoti dėl aukso medalio“, – atsiduso Austra Skujytė. Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė Amsterdame spindi ryškiai: po pirmosios septynkovės varžybų dienos užima septintą vietą (3608 tšk.), nors po trijų rungčių žengė net trečia.

„Šiaip smagu vėl būti tarp lyderių, tik gaila, kad toks žiauriai geras arkliukas, kaip šuoliai į aukštį, dar negrįžo. Atrodo, kad norisi ir gali, bet dar kažkaip nepavyksta“, – šyptelėjo A. Skujytė.

Lietuvė 100 m barjeriniame bėgime užėmė 18 vietą (14,25 sek.), šuoliuose į aukštį su vengre Gyorgyi Zsivoczky-Farkas pasidalijo 2–3 vietomis (180 cm), laimėjo rutulio stūmimą (16,31 m), o 200 m bėgime liko 18-a (26,69 sek.).

Londono olimpinėse žaidynėse, kuriose A. Skujytė buvo ketvirta, mūsiškė laimėjo tiek šuolių į aukštį (192 cm), tiek rutulio stūmimo rungtis (17,31 m). Pastarojoje lietuvė pasiekė geriausią rezultatą septynkovės istorijoje.

A. Pliadžio nuotr.

„Šiandien tikėjausi daugiau peršokti į aukštį, nes aukštis ir tolis nemažai taškų duoda. Žiūrėsime, kaip rytoj seksis šuoliai į tolį. Po trijų rungčių viskas buvo labai optimistiškai, bet 200 m pagniuždė“, – sakė lietuvė.

A. Skujytė vis dar neturi olimpinio normatyvo, o norint užsitikrinti kelialapį į Rio reikia surinkti 6200 taškus. Kadangi normatyvų dar neįvykdė 32 sportininkės, o toks yra minimalus daugiakovininkių skaičius olimpiadoje, norint vykti į Braziliją gali užtekti 6130–6150 taškų.

„Tikslas yra padaryti maksimumą, ką aš galiu. Gali visaip planuoti, dėliotis, bet... Pavyzdžiui, rutulio stūmime buvau tikrai geriau pasiruošusi, bet ne visada gali išplėšti tą rezultatą. Planas toks, kad pasiekčiau maksimumą, o ką tai atneš, tą. Arba uždarysime sezoną, arba... neuždarysime“, – nusijuokė A. Skujytė.

Beje, varžybų išvakarėse lietuvę tradiciškai tikrino dopingo kontrolieriai. Šįkart buvo tikrinamas lengvaatletės kraujas, tad procedūra užtruko kur kas greičiau nei imant šlapimo mėginį.

„Juokiuosi, kad kaip aš, tai būtinai turi kas nors. Nedavė išsimiegoti, – juokėsi A. Skujytė. – Kol kas po pirmos varžybų dienos dar nepriėjo, gal daugiau ir nepasikartos Londono istorija. Nors prieš bėgant 200 m, kai ėjau į tualetą, galvojau, ar gerai čia darau, ar ne.“

Septynkovės varžybose pirmauja olandė Anouk Vetter (3882 tšk.). Lietuvę nuo trečią vietą užimančios austrės Ivonos Dadič skiria 107 taškai.

A. Pliadžio nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt