Sportas

2016.07.08 18:00

Europos vicečempionė šuolininkė į aukštį A. Palšytė: sportas turi būti švarus

ELTA 2016.07.08 18:00

Į Vilnių penktadienį sugrįžusi Europos šuolių į aukštį vicečempione Amsterdame (Olandija) tapusi lietuvė Airinė Palšytė džiaugėsi, kad nuo pat žiemos jai pavyko išlaikyti gerą formą ir yra įsitikinusi, kad sankcijos Rusijos lengvaatlečiams yra teisingos.

24-ąjį gimtadienį liepos 13 dieną minėsianti Lietuvos sportininkė nutraukė nesėkmingą trejų metų periodą Lietuvos lengvajai atletikai, kuomet iš svarbiausių suaugusių varžybų mūsiškiai grįždavo be apdovanojimų.

„Emocijos pačios geriausios, nes pagaliau Lietuvos lengvaatlečių medalių badas baigėsi. Džiaugiuosi, kad tą nutraukti pavyko man“, – oro uoste susirinkusiems žurnalistams sakė A. Palšytė.

Amsterdame A. Palšytė pirmaisiais mėginimais įveikė 1 m 84 cm, 1 m 89 cm, 1 m 93 ir 1 m 96 cm aukščius. Tik dviem centimetrais didesnis aukštis jai nepakluso.

„Mane užgrūdino žiemos sezonas, kuris buvo vienas geriausių. Varžybose Vokietijoje pasiekiau geriausią sezono rezultatą – 1 m 97 cm. Tuomet pamačiau, kad galiu kovoti ir šokti didelius aukščius. Supratau, kad net ir esant sunkioms kojoms, netgi neturint dienos poilsio, galiu kovoti ir kad vis dėlto turiu tą charakterį“, – džiaugėsi šuolininkė.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) paskelbtame olimpiečių sąraše A. Palšytei olimpinėse žaidynėse planuojamos tik 8–16 vietos. Geri sportininkės rezultatai leidžia tikėtis aukštesnių pozicijų.

„Tai yra mano trenerės (Tatjanos Krasauskienės – ELTA) planuojamos vietos. Kiekvienas treneris planuoja savo sportininkų tam tikras vietas ir tą daro prieš visas svarbiausias varžybas, o vėliau yra peržiūrima, ar planai yra vykdomi, ar ne. Mano trenerė labai atsargiai planuoja, nes pasaulyje yra labai daug pajėgių sportininkių ir planuoti pirmąsias vietas nėra protinga. Dar atsižvelgta į tai, kad praėjusiose olimpinėse žaidynėse Londone buvau 11-a, – kalbėjo A. Palšytė. – Medalis Europos čempionate nuteikia viltingai, bet tikrai negarantuoja sėkmės olimpinėse žaidynėse. Tikiuosi, kad Rio de Žaneire vieta bus geresnė negu Londone. Manau, kad medalį olimpinėse žaidynėse garantuotų 2 m aukštis. Lygis yra pakankamai aukštas net ir nesant Rusijos šuolininkėms“.

Pajėgios Rusijos sportininkės praleido šį Europos čempionatą. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija uždraudė visoms Rusijos lengvaatletėms dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tiesa, vis dar vyksta kalbos dėl galimų išimčių.

„Kiek žinau, Rusijos sportininkai turės teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse jeigu įrodys, kad yra švarūs. Tai turbūt galios tik tiems rusams, kurie ilgus metus gyvena ir varžyboms ruošiasi užsienyje. Kol kas jie visi yra diskvalifikuoti. Manau, kad sportas turi būti švarus. Kai po varžybų aš su savo kineziterapeutu ėjome priduoti dopingo mėginį, kalbėjome, kad geras jausmas žinoti, kad tu esi švarus. Kuo daugiau bus prigautų nesąžiningų atletų, tuo geriau bus visiems kitiems. Visos tos sankcijos yra teisingos. Manau, kad kiekvienas sportininkas pirmu atveju turi būti sąžiningas prieš save“, – pabrėžė A. Palšytė.

A. Palšytė negalėjo pasilikti Olandijoje stebėti Europos pirmenybių. Iš likusių lietuvių ji daugiausiai tikisi iš septynkovininkės Austros Skujytės nei Lietuvos maratonininkių komandos.