Sportas

2016.07.08 16:59

Tarp geidžiamiausių NBA laisvųjų agentų – D. Motiejūnas

15min.lt 2016.07.08 16:59

Sporto naujienų gigantas ESPN paskelbė dar sutarties naujam sezonui neturinčių geriausių NBA krepšininkų dešimtuką, kuriame yra ir lietuvio Donato Motiejūno pavardė. Lietuvos atstovas užėmė garbingą šeštą vietą. Kol kas nėra žinių apie kitą Lietuvos atstovo karjeros stotelę, tačiau jo sugrįžimą į Hjustoną smarkiai apsunkina aukštaūgių Ryano Andersono ir Nene įsigijimas.

ESPN teigia, kad D.Motiejūnas turėjo patį blogiausią sezoną prieš pasibaigiant kontraktui, kokį tik įmanoma įsivaizduoti. Lietuvis patyrė nugaros traumą 2015-ųjų balandį, kuri neleido jam rungtyniauti beveik metus ir todėl jis buvo išmainytas į „Detroit Pistons“. Negana to, Detroitas vetavo mainus dėl lietuvio nugaros būklės, o sugrįžęs į Hjustoną jis nuo tritaškio linijos atakavo vos 22 proc. taiklumu. Būdamas geros sveikatos būklės D. Motiejūnas sugeba puikiai žaisti nugara, pataikyti iš toliau, todėl jis praverstų bet kuriai NBA komandai. Geriausių ESPN laisvųjų agentų dešimtukas

1. LeBronas Jamesas

„Karalius“ su komanda tapo NBA čempionais, todėl jis tikrai neketina niekur trauktis iš Klivlando. Tačiau jis yra laisvasis agentas, nes pats nusprendė nutraukti sutartį, kad padidėjus algų kepurei galėtų artėjančiais metais gauti daugiau pinigų.

2. J. R. Smithas

Keista, tačiau niekas nekalba apie JR Smithą. Galbūt krepšininkas dar vis švenčia NBA čempiono titulą, nes jis praverstų daugeliui komandų. Gynėjas turėtų pasilikti Klivlande, tačiau uždirbs gerokai daugiau nei 5 mln. JAV dolerių, kuriuos jis gavo praėjusį sezoną.

3. Maurice`as Harklessas

Vienas iš „Portland Trail Blazers“ apribotųjų laisvųjų agentų, tačiau visas dėmesys šiuo metu yra Allenui Crabbe. M. Harklessas vertesnis dėmesio, nes jo žaidimo lubos turėtų būti aukštesnės. Jam reikėtų padirbėti su metimu iš toli, o jo gera gynyba leis jam rungtyniauti staro penkete.

4. Allenas Crabbe`as

A. Crabbe sužaidė geresnį sezoną nei M. Harklessas, tačiau tai gali būti jo sportinės formos viršūnė. Jis iš toli atakavo 39 proc. taiklumu, tačiau dažniausiai tai būdavo metimai po gerų perdavimų. Žaidėjui „Nets“ jau pasiūlė 75 mln. JAV dolerių per ketverius metus, todėl reikia laukti „Blazers“ atsakymo.

5. Jaredas Sullingeris

Buvęs „Boston Celtics“ puolėjas turi neblogą puolimo arsenalą, tačiau jo gynyba nėra pagirtina. Žaidėjas gali pataikyti iš toliau, todėl tai labai naudinga šiuolaikinėje NBA. Jis taip pat gali puikiai atkovoti kamuolius, todėl beveik neabejojama, kad „Celtics“ susigrąžins šį žaidėją.

6. Donatas Motiejūnas

Hjustono ekipa gali pranokti bet kokį kitų komandų pasiūlymą, nes D-Mo yra apribotasis laisvasis agentas. Tačiau šį tarpsezonį „raketos“ jau pasirašė sutartis su Nene bei Ryanu Andersonu, o tai gali reikšti, kad „Rockets“ nemato lietuvio savo ateities planuose.

7. Meyersas Leonardas

Puikų 2014–2015 sezoną turėjęs puolėjas savo vertę susigadino praėjusiame sezone. Jo pataikymo procentai stipriai krito, o šių metų kovo mėnesį jis turėjo baigti sezoną, nes jam buvo atlikta peties operacija. Žaidėjas nesusitvarko su greitesniais savo varžovais gynyboje, todėl greičiausiai rungtyniaus vidurio puolėjo ekipoje ir persikels į kitą komandą.

8. Timas Frazieris

Tai pirmos šio sąrašo įžaidėjas. Žinoma, sutarties neturi Raymondas Feltonas, Ty Lawsonas ir Mario Chalmersas, tačiau geriau būtų rizikuoti ir pasirinkti šį krepšininką. D Lygoje jis vidutiniškai pelnydavo po 16 taškų ir nors į NBA atvyko labai vėlai, tačiau jis yra geresnis pasirinkimas nei kiti lygos veteranai.

9. Terrence`as Jonesas

D. Motiejūno komandos draugas taip pat turėjo vieną prasčiausių sezonų prieš kontrakto pabaigą. T. Jonesas nuo jau pat sezono pradžios kentėjo nuo traumų, gaudavo mažai žaidimo laiko, o prasidėjus atkrintamosioms varžyboms iš vis nepasirodė aikštėje. Puolėjas turėtų persikelti į kitą komandą.

10. Dionas Waitersas

Praėjusį sezoną gynėjas įrodė, kad gali būti neblogas krepšininkas, kylantis nuo suolo, tačiau jo pataikymo procentas nežavi. Iš toli žaidėjas savo karjeroje meta 33 proc. taiklumu, o jo gynyba skylėta. Tačiau jam dar 24-eri metai ir jis dar gali tobulėti.