Sportas

2016.07.08 00:11

Šuolininkei į aukštį A. Palšytei – Europos čempionato sidabro medalis

ELTA2016.07.08 00:11

Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė Amsterdame (Olandija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate iškovojo sidabro medalį.  

Tai pirmasis A. Palšytės medalis Europos suaugusių čempionatuose.

23-ejų metų lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 1 m 96 cm aukštį. Visi trys mėginimai peršokti kartelę, iškeltą į 1 m 98 cm aukštį, buvo nesėkmingi.

Lietuvos lengvaatletė pirmaisiais mėginimais įveikė 1 m 84 cm, 1 m 89 cm, 1 m 93 ir 1 m 96 cm aukščius. Tokį patį rezultatą užfiksavo ir bulgarė Mirela Demiriova. Jai taip pat atiteko sidabro apdovanojimas.

Europos čempione trečią kartą iš eilės tapo 37-erių ispanė Rut Beitia. Ji vienintelė įveikė 1 m 98 cm aukštį.

Finale varžėsi 12 šuolininkių.

Pasveikino valstybės vadovai

„Šis puikus laimėjimas teikia viltį, kad mūsų lengvoji atletika grįžta į pergalių kelią. Kartu su visa Lietuva džiaugiuosi Jūsų sidabro apdovanojimu ir linkiu kuo didžiausios sėkmės Rio de Žaneire“, – sakoma premjero Algirdo Butkevičiaus sveikinime.

„Tegul kovojant dėl garbingiausių medalių Lietuva būna Jūsų širdyje, o visų mūsų šalies žmonių palaikymas skatina niekada nenuleisti rankų“, – rašoma prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime.

Prezidentė padėkojo sportininkei, kad savo talentą ir darbą skiria Lietuvai, garsina mūsų šalies vardą ir įkvepia ja didžiuotis.

Šalies vadovė A. Palšytei palinkėjo tolimesnių pergalių, asmeninių džiuginančių rezultatų, svarbiausiomis varžybų akimirkomis lydinčios sėkmės ir kuo geriausios kloties olimpiadoje.

Europos vicečempionė Airinė Palšytė į Lietuvą grįžta šiandien, penktadienį. Reisas SK1742 leisis 15.15 val. (iš Kopenhagos).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt