Sportas

2021.05.28 14:27

UEFA patvirtino Lietuvos sprendimą atšaukti rungtynes su Baltarusija

Paulius Cubera, LRT.lt2021.05.28 14:27

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) noras atšaukti Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės draugiškas rungtynes Minske ir nacionalinės rinktinės draugišką mačą ten pat lapkričio mėnesį sulaukė UEFA pritarimo.

„UEFA buvo ištransliuota, kad neplanuojame žaisti nei U-21 rungtynių, nei nacionalinės rinktinės mačo. Ieškosime kito oponento, mat turime sužaisti tas kontrolines rungtynes, turime sutartį su UEFA. Tai gali būti komanda Europoje, o gal kažkas atvyktų į Lietuvą iš kitų žemynų. Kol kas dar nėra aišku“ , – LRT.lt teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

UEFA tokiems sprendimams iš principo neprieštarauja.

U-21 rinktinė į Minską turėjo vykti artimiausiu metu ir birželio 8 dieną sužaisti draugiškas rungtynes su bendraamžių Baltarusijos ekipa. Nacionalinė rinktinė Minske mačą su Baltarusija buvo suplanavusi lapkričio 16 dieną.

E. Stankevičius taip pat teigė, kad ir kitų šalių federacijos kreipėsi į UEFA dėl padėties Baltarusijoje, tad gali būti, kad bus sulaukta ir kitokių spredimų iš UEFA: „Bet čia jau ne mums komentuoti“.

LRT.lt primena, kad toks LFF sprendimas buvo priimtas po to, kai Baltarusija jėga nutupdė iš Atėnų į Vilnių skrendantį aviakompanijos „Ryanair“ lėktuvą ir iš jo išlaipinus ir suėmus opozicijos atstovą Ramaną Pratasevičių, kilo tarptautinis skandalas.

Pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu E. Stankevičius teigė, kad į Baltarusiją šiuo metu keliauti yra per daug rizikinga.

„Anksčiau yra tekę minėti, kad atskiriame sportą nuo politinių dalykų, bet vakarykštis incidentas verčia keisti sprendimų priėmimą. U-21 rungtynes turi vykti netrukus, tikrai per daug rizikinga yra keliauti į Baltarusiją.

Rinktinės oficialios draugiškos rungtynės lapkričio 16 d. irgi yra suplanuotos, šią savaitę yra suplanuotas susitikimas su UEFA vadovais Europos lygos finale Gdanske, kur tikrai prašysime šias rungtynes atšaukti ir ieškoti kitų varžovų. Oficialių draugiškų rungtynių organizavimas priklauso UEFA, bet mes tikrai nenorime vykti į Baltarusiją, tai per daug rizikinga tiek mūsų futbolininkams, tiek jų šeimoms“, – pirmadienį oficialioje LFF spaudos konferencijoje kalbėjo organizacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt