Sportas

2016.07.07 18:44

Lietuvos krepšininkai pradėjo stovyklą Kaune

ELTA 2016.07.07 18:44

Prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, kuri ketvirtadienį pradėjo stovyklą Kaune, prisijungė Ispanijos čempionu su Madrido „Real“ klubu tapęs Jonas Mačiulis.

Rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas, po pirmosios treniruotės sakė, kad stovykloje daug dėmesio bus skiriama įvairiems aikštės gynybos variantams, kartojami deriniai.

Nors J. Mačiulis po sezono turėjo 10 dienų poilsiui, prie rinktinės jis prisijungė būdamas geros formos.

„Žinoma, kad 10 dienų poilsio po 11,5 mėnesio sezono yra mažai. Šiemet olimpinės žaidynės prasideda anksčiau negu Europos ar pasaulio čempionatai. Iš tų 10 dienų išspaudžiau maksimumą. Toks jau yra tas ritmas. Kol dar esu reikalingas – reikia varyti. Didelių traumų ir nuovargio nėra. Organizmas dar laiko, sezono metu krūvis nėra labai didelis. Dar nesu tas veteranas, kad reikėtų daug poilsio ar mažesnio krūvio“, – pasakojo J. Mačiulis.

„Jis žaidžia kaip neatostogavęs visai. Nemanau, kad fizine prasme jam reikės laiko, o varžybine prasme jis pas mus vaidina kitokį vaidmenį nei Madride, todėl tam reikės rungtynių. Dabar mūsų laukia akistata su Pietų Amerikos čempione Venesuela. Tai bus pirmas toks rimtas išbandymas šiame pasiruošime“, – kalbėjo J. Kazlauskas.

Treneris taip pat džiaugėsi, kad prie rinktinės taip pat neseniai prisijungę Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis yra gerų kondicijų.

Laikinai iš stovyklos išvyko Mindaugas Kuzminskas. Jis išskrido į Niujorką (JAV) pasirašyti sutartį su „New York Knicks“ klubu. Į Lietuvą krepšininkas grįš šeštadienį.

Vis dar nėra aiški situacija dėl Donato Motiejūno, kuris vis dar nėra pasirašęs sutarties su Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) komanda.

„Labai daug skirtingos informacijos yra spaudoje ir kitur, o trukdyti jam spręsti kontrakto reikalus mes nenorime. Lauksime, kaip tie dalykai išsispręs“, – aiškino J. Kazlauskas.

Artimiausias rungtynes Lietuvos rinktinė žais Vilniuje liepos 10 dieną. Rungtynėmis su Pietų Amerikos čempione Venesuela lietuviai pradės keturių komandų tarptautinį turnyrą. Jis vyks trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Alytuje ir Kėdainiuose. Be Venesuelos lietuviai žais su Olandija ir Baltarusija.