Sportas

2016.07.07 14:43

J. Kazlauskas – apie M. Kuzminsko galimybes NBA ir J. Valančiūną bei D. Sabonį

Pernai Rygoje Jonas Kazlauskas pelnytai pasiskundė, kad Lietuvos rinktinėje trūksta aukščiausiame lygyje žaidžiančių žvaigždžių. Tačiau per metus trenerio derliuje prinoko du nauji NBA vaisiai – Domantas Sabonis ir Mindaugas Kuzminskas. „Labai džiaugiamės, kad Mindaugas išvyko į NBA. Mes jį net raginome ten vykti“, – neslėpė J. Kazlauskas.

Šiemet Lietuvos rinktinė greičiausiai turės nebe vieną, o bent tris NBA atstovus. Ketvirtojo – Donato Motiejūno, galimybės žaisti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse miglotos.

Jis Hjustone vis dar laukia naujo NBA kontrakto. „Yra labai daug skirtingos informacijos. Sunku susigaudyti. O trukdyti jo paties, kai jam sunkiai sprendžiasi... Susilaikome. Laukiame, kaip viskas baigsis“, – teigė J. Kazlauskas.

J. Kazlausko kariauna iš Palangos persikėlė į Kauną. Čia iki liepos 18-osios nacionalinė komanda tęs pasiruošimą Rio. Rinktinė žais Kaune, Vilniuje, Alytuje ir Kėdainiuose.

Trimis kandidatais – Jonu Valančiūnu, Jonu Mačiuliu ir Domantu Saboniu rinktinės stovykla papilnėjo, tačiau tuo pačiu vienu išretėjo. Paskutinę stovyklos Palangoje dieną J. Kazlauskas pranešė, kad namo siunčiamas Rokas Giedraitis.

„Spontaniškų sprendimų būna nebent su žmona ar drauge susipykus. O čia turi kažką apgalvoti. Akivaizdžiai matėsi, kad Rokas dar netraukia rinktinės lygio. Gerai pasikalbėjome. Jam sezonas nesisekė. Jį blaškė iš vienos komandos į kitą, nedaug žaidė. Bet išsakėme, ko iš jo norime. Bet matau perspektyvų žaidėją, kuris turėtų daugiau į save investuoti“, – savo sprendimą paaiškino J. Kazlauskas.

Bet strategas gali pasidžiaugti, kad nacionalinė komanda jau gali rengti pilnavertes treniruotes. Nebetrūksta kad ir tų pačių sunkiųjų krašto puolėjų, be kurių lietuviai žaidė dvejas pirmąsias draugiškas rungtynes su Tunisu ir Naująja Zelandija. „Pakartojome Palangoje išmoktus dalykus ir jau įvedėme kai ką naujo. Dabar turime grįžti prie įvairių gynybos, puolimo variantų, zoninių paspaudimų ir pradžia eis į pabaigą“, – apie stovyklos Kaune pradžią kalbėjo J. Kazlauskas.

– Kiek laiko į rungtynių ritmą reikės įvesti vėliau prie rinktinės prisijungsius krepšininkus?

– Pagal žaidimą, kurį mačiau, Jonas Mačiulis atrodo kaip neatostogavęs. Negalvoju, kad fizine prasme jam reikės laiko. Rungtynių prasme, aišku, jis pas mus vaidina kitokį vaidmenį nei Madride. Čia jau reikės rungtynių. Bet Jonui to laiko tikrai užteks.

– Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis taip pat neseniai prisijungė prie rinktinės. Kaip jie atrodo sugrįžę? – Jonas atvažiavo visiškai be jokio viršsvoro. Tai jau pliusas, kaip būdavo anksčiau (šypsosi.). Domantas labai sustiprėjo fiziškai. Galvoju, netgi tiek pridėjęs raumenų, kad kažkiek galbūt kenčia kiti dalykai. Jis dabar turėtų tai ištaisyti. Mes jau apie tai kalbėjome: apie manevringumą, lankstumą.

– Domantas Sabonis per metus subrendo NBA. Galbūt ir rinktinėje šią vasarą tikitės iš jo dar didesnio indėlio?

– Taip. Galvojame, kad jis vaidins didesnį vaidmenį ir duos daugiau naudos nei pernai.

– Treneri, Mindaugas Kuzminskas pernai pirmą kartą atsiskleidė Lietuvos rinktinėje, o šiemet čia žais jau kaip NBA krepšininkas. Jūsų akimis, kaip Mindaugas pasikeitė per tuos metus ir ar jis gali kabintis į NBA?

– Esame labai patenkinti, kad Mindaugas išvyko į NBA. Tik gaila, kad vėl neturime visų žaidėjų normaliam darbui. Mindaugas yra labai talentingas. Mes jį raginome ten važiuoti. Galvoju, kad jis neturės daug problemų reguliariajame sezone. Tik nuogąstauju, kad Mindaugo švelnus charakteris jam nesuvaidintų blogo vaidmens.