2021.05.27 18:01

Lietuvos plaukimo čempionate – pirmasis Dano Rapšio aukso medalis

atnaujinta 20.55
LRT.lt2021.05.27 18:01

Svarbiausios nacionalinės plaukimo varžybos – Lietuvos čempionatas –  ketvirtadienį startavo Klaipėdoje, rašo Lietuvos plaukimo federacija.

Beveik 350 šalies ir užsienio plaukikų Klaipėdos baseine išsidalins net 41 medalių komplektą, o tarp startuosiančių yra ir Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas bei kiti Lietuvos plaukimo lyderiai. Tituluočiausias varžybų dalyvis – jau trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis Europos ir pasaulio čempionatų medalininkas Konradas Czerniakas iš Lenkijos.

Be lietuvių čempionate taip pat varžosi plaukikai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Kazachstano.

Vakarinę čempionato sesiją pradėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Moterų grupėje nugalėjo Lenkijos atstovė Dominika Kossakowska (2:00.80), pranokusi savo tautietes Aleksandra Knop (2:02.18) ir Wiktorią Gusc (2:02.73). Vienintelė iš lietuvių A finale plaukė Marija Romanovskaja (2:06.16), užėmusi 6-ąją vietą.

Vyrų A finale auksą iškovojo Danas Rapšys (1:46.53), įtikinama persvara įveikęs lenkus Mateusz Chowaniec (1:48.46) ir nedaug nuo jo atsilikusį Kacper Majchrzak (1:48.58).

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale geriausia buvo Kotryna Teterevkova. Vilnietė finišavo per 1 min. 7,87 sek. ir tapo čempione. K. Teterevkovai iki olimpinio A normatyvo, kuris šioje rungtyje siekia 1 min. 7,07 sek., pritrūko 0,8 sek. Antroji atplaukė Latvijos sportininkė Arina Sisojeva (1:09.79), o bronza atiteko Agnei Šeleikaitei (1:12.86).

Puikiai pasirodė ir ketvirtąją vietą užėmusi Karilė Ališauskaitė. Jaunoji plaukikė pagerino savo bendraamžių iki 13 metų rekordą – 1 min. 13,85 sek. Ankstesnis pasiekimas priklausė Smiltei Plytnykaitei (1:14.02).

Vyrų grupėje čempionu tapo Andrius Šidlauskas (59.94), vienintelis finale plaukęs greičiau nei per vieną minutę. Antras finišavo Giedrius Titenis (1:00.40), pranokęs lenką Marcin Stolarski (1:01.24). Arti asmeninio rekordo (1:01.99) buvo ir jauniausias finalo dalyvis Aleksas Savickas (1:02.07). Jis atplaukė penktas.

Moterų 100 m plaukimo nugara finale nugalėjo Lenkijos sportininkė Agata Naskret (1:01.24). Ugnė Mažutaitytė pirmavo po pirmųjų 50 m, tačiau stipresnį finišą parodė lenkų plaukikė. Nepaisant to, U. Mažutaitytei pavyko antrą kartą per dieną pagerinti Lietuvos moterų rekordą ir užfiksuoti 1 min. 1,60 sek. rezultatą. Bronzos medalį iškovojo nuo pagrindinių varžovių kiek atsilikusi Kazachstano atstovė Anastassiya Rezvantseva (1:04.80).

Penktadienio kvalifikacijos pradžia – 10 val., finalų – 17.30 val. Šeštadienio rytinė sesija startuos nuo 10 val., vakarinė – 16.30 val. Visas Lietuvos čempionato varžybas transliuoja portalas LRT.lt.