Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo rinktinė – ties permainų slenksčiu

Lietuvos futbolo rinktinė penktadienį Slovakijoje pradeda oficialius 2013-uosius – Csabos Laszlo treniruojama komanda pasaulio pirmenybių atrankos rungtynėse surems ietis su aikštės šeimininkų komanda.

Lietuvos futbolo rinktinė penktadienį Slovakijoje pradeda oficialius 2013-uosius – Csabos Laszlo treniruojama komanda pasaulio pirmenybių atrankos rungtynėse surems ietis su aikštės šeimininkų komanda.

Šįkart – be veteranų Tomo Danilevičiaus ir Mariaus Stankevičiaus, bet su jaunais Martynu Dapkumi ir Fiodoru Černychu.

Kartų kaita?

Kalbėdamas apie artimiausios ateities planus Cs. Laszlo neišvengia formuluotės „komandos jauninimas“. Esą niekas nenurašo komandos kapitono T. Danilevičiaus, kuris, jei išlaikys gerą formą, vasarą turėtų būti kviečiamas žaisti su Graikija. Tačiau šįsyk šansas bus suteiktas tiems puolėjams, kurie dabar muša įvarčius klubuose – Darvydui Šernui, Tadui Labukui, Deivydui Matulevičiui.

M. Stankevičius į Slovakiją neatvyks dėl infekcijos. Komandai jis neabejotinai būtų reikalingas, nes gynybos liniją košia skersvėjai: Marius Žaliūkas traumuotas, Arūnas Klimavičius – diskvalifikuotas, Valdemaras Borovskis neturi klubo, vadinasi, ir nežaidžia. 

Į Slovakiją išvyko debiuto nacionalinėje komandoje laukiantis 20-metis M. Dapkus, F. Černychas, po traumos atsigaunantis Markus Palionis, futbolo paslapčių kažkada mokęsis Miuncheno „Bayern“ akademijoje, iš gęstančio futbolininko pelenų Azerbaidžane netikėtai ėmęs kilti Mindaugas Kalonas. Pamatysime atnaujintą rinktinę.

Kartų kaita? Turbūt vis dėlto labiau „rinktinės jauninimas“ – atsargesnis, mažiau revoliucinis ir dažniausiai mažiau skausmingas procesas. Cs. Laszlo renkasi nuosaikesnį kelią ir neketina jau dabar dėl ateities pergalių aukoti šio atrankos ciklo.

Akademijos vaikai

Sprendimai turbūt logiški, nes futbolo revoliucijai Lietuva kol kas tiesiog neturi žmogiškųjų resursų. 

„Nustebau, kai pakvietė. Net jei šįkart aikštėje nepasirodysiu, rankų nenuleisiu“, –teniruočių stovykloje Austrijoje prieš akistatą su slovakais įspūdžiais dalijosi M. Dapkus.

Šis jaunas tauragiškis trečius metus futbolininko duoną uždirba Izraelyje, kur atstovauja antrojo diviziono komandai Aukštutinio Nazareto „Hapoel“. 

Pirmoji Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) kregždė. Taip apie debiutantą bus galima kalbėti, jei jis pasirodys aikštėje Slovakijoje. Iki šiol progą sužaisti rinktinėje iš prieš šešetą metų įkurtos NFA jauniklių yra gavęs tik Romos „Lazio“ jaunimo komandos gynėjas Aurimas Vilkaitis, pernai rungtyniavęs kontrolinėje dvikovoje su armėnais. 

„Pasaulinė praktika rodo, kad mūsų darbo rezultatai taps pastebimi po dešimties metų nuo pradžios“, – pernai teigė NFA direktorius Raimundas Statkevičius. Lieka laukti ir tikėtis, kad dar po kelerių metų rinktinei svarbūs bus daugelis akademijos auklėtinių – ne tik M. Dapkus ar A. Vilkaitis, bet ir su „Romos“ pagrindine sudėtimi besitreniruojantis vartininkas Tomas Švedkauskas bei jaunesni Italijoje ir Anglijoje futbolo paslaptis kremtantys futbolininkai – Tomas Dombrauskis, Deimantas Petravičius, Vykintas Slivka, Simonas Stankevičius.

A lygoje – ramybė

„SMScredit.lt A lygos“ komandų  rinktinės tvarkaraštis iš vėžių šįkart neišmuš. Į Slovakiją iš nacionalinio čempionato dalyvių išvyko tik Vilniaus „Žalgirio“ gynėjas G. Freidgeimas.

Į rezervinį sąrašą, jei atsirastų spragų prieš pasaulio čempionato atrankos dvikovą Slovakijoje ar prieš kitą savaitę vyksiančias rungtynes su Albanija, įtraukti Vaidas Slavickas ir Arsenijus Buinickis iš Panevėžio „Ekrano“, Marius Papšys iš Klaipėdos „Atlanto“, žalgirietis Vaidas Šilėnas, Mantas Fridrikas iš „Šiaulių“.

Lietuvos klubai būsimoms kovoms rengiasi įprastu režimu. Pertrauka – tai galimybė atgauti fizines jėgas ir išsilaižyti traumas. Į stadionus „SMScredit.lt A lyga“ grįš kovo pabaigoje – Velykų savaitgalį.

Slovakijos ir Lietuvos rinktinių dvikova prasidės nuo 21 val. 10 min. Lietuvos laiku. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT televizija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi