Sportas

2016.07.06 14:29

L. Messi siunčiamas už grotų

lrytas.lt2016.07.06 14:29

BBC praneša, kad bene garsiausias pasaulio futbolininkas penkiskart geriausiu metų žaidėju rinktas Lionelis Messi nuteistas 21 mėnesio laisvės atėmimo bausme. Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ klubo žvaigždė nuteistas dėl mokesčių slėpimo – jam inkriminuota paslėpus ir į Ispanijos iždą nesumokėjus 4,1 mln. eurų mokesčių.

 Elperiodico.es skelbia, kad nuteistas ir L. Messi tėvas Jorge Horacio Messi. Prokurorai prašė L. Messi nuteisti 22 mėnesiams kalėjimo. Vis dėlto, prieš nuosprendžio paskelbimą nei pats L. Messi, nei aplinka nesitikėjo, kad bus siunčiamas už grotų – mat jis savanoriškai sumokėjo mokesčius ir gailėjosi, kad nežinojo visų situacijų dėl mokesčių vengimo.

L. Messi teisme neigė, kad žinojo apie mokesčių situaciją, kuri virto į sukčiavimo skandalą. L. Messi sakė, kad pasitikėjo savo tėvu ir patarėjais, kurie ir buvo atsakingi už argentiniečio finansus.

„Nieko nežinojau. Man rūpėjo tik futbolas“, – paskutinė kartą liudydamas teisme sakė 28 metų puolėjas. „Aš pasirašiau viską, ką jis sakė pasirašyti, nes pasitikėjau tėvu. Aš pasitikėjau savo tėvu ir teisininkai sakė, kad galiu tai daryti (pasirašyti dokumentus, – Red.)“, – teigė L. Messi.

Jis pabrėžė, kad net neįtarė, jog dalis įplaukų ateina per kompanijas, kurtas tokiose šalyse kaip Urugvajus, Šveicarija ar Belizas. Visa tai buvo padaryta tam, kad būtų galima išvengti mokesčių naštos Ispanijoje. „Žinojau tik tai, kad pasirašėme sutartis su skirtingais rėmėjais, kurie man mokėjo už reklamą, nuotraukas ir panašius dalykus. Nežinojau, kaip pinigai ateina ar kur keliauja“, – sakė L. Messi.  

Prieš teismą kalbėjo ir L. Messi tėvas Joge Horacio. Šis pabrėžė, kad sūnus nežinojo apie sutarčių detales ar struktūras kitose šalyse. „Nemaniau, kad jį būtina informuoti apie viską“, – kalbėjo futbolininko tėvas. L. Messi ir tėvas gali būti nuteisti iki dvejų metų kalėjimo. Jie abu buvo kaltinami apgavus Ispanijos mokesčių inspekciją ir nuslėptus 4,1 milijono eurų.

Tvirtinama, kad jie tai padarė 2007–2009 metais. L. Messi pajamos nuo 2014 metų birželio iki 2015 metų birželio siekė 74 mln. JAV dolerių. Futbolininkas, žurnalo „Forbes“ duomenimis, užėmė ketvirtą vietą tarp daugiausiai pasaulyje uždirbančių sportininkų. L. Messi ir tėvas jau praėjusiais metais grąžino nesumokėtus mokesčiais pinigus, kuriuos yra skolingi Ispanijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.