Trečiadienį Amsterdame prasideda Europos lengvosios atletikos čempionatas. Pirmąją dieną startuoja septyni lietuviai. Atrankoje puikiai pasirodė ir vietą finale užsitikrino šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.
Lietuvė pirmaisiais bandymais įveikė 1,80 m, 1,85 m 1,89 m ir 1,92 m aukščius. 1,92 m yra naujas geriausias A. Palšytės sezono rezultatas ir finalo normatyvas.
Pirmuoju bandymu jį pasiekė tik trys sportininkės. Šalia lietuvės rikiuojasi čekė Michaela Hruba ir ispanė Ruth Beitia.
Šį sezoną geriausias A. Palšytės rezultatas buvo 1,90 m, tačiau per savo karjerą ji yra įveikusi 1,98 m aukštį. Pagal šį rodiklį tarp atrankos dalyvių ji nusileidžia tik vokietei Marie-Laurence Jungfleisch, kroatei Anai Šimič (1,99) ir ispanei Ruth Beitia (2,02).
Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti šuolininkė į aukštį yra viena iš realiausių Lietuvos rinktinės pretendenčių į medalius.
A. Palšytė garbės pakylos papėdėje liko jau dvejose aukščiausio rango varžybose – 2015 metų Europos uždarų patalpų bei 2016-ųjų pasaulio uždarų patalpų čempionatuose.