Sportas

2016.07.06 13:13

Viena tituluočiausių komandų atvažiuoja nugalėti „ENEOS 1006 km lenktynėse“

LRT.lt2016.07.06 13:13

2010 metais Steve`as Vanbellingenas laimėjo „ENEOS 1006 km lenktynes“ Palangoje, be to jis yra iškovojęs daugybę podiumų ir pergalių savo klasėse.

Šios lenktynės Palangoje pamažu tampa klasika Europos automobilių sporte. Šį sezoną liepos 21-23 d. Lietuvos pajūrio kurorto gatvės pavirs lenktynių trasa, o komandos iš visos Europos sieks pergalės.

Kartu su kitais dėl pergalės kovos ir iš Leuveno miesto Belgijoje kilęs S. Vanbellingenas, kuris šiemet startuos „Porsche 911 GT3 Cup S” automobiliu kartu su Nemunu Dagiliu, tris kartus jau tapusiu šių lenktynių nugalėtoju, bei patyrusiu Tomu H. Van Rompuy, turinčiu didelę ralio bei žiedinių lenktynių patirtį.

„ENEOS 1006 km lenktynės“ jau gerai žinomos ir pažįstamos tarptautiniu mastu. Baltijos regione jos vyks 17-ąjį kartą ir gali pasigirti vis didėjančiu žiūrovų bei entuziastų skaičiumi visoje Europoje. Tokie pasaulyje žinomi vardai kaip Ralfas Kellenersas, Peteris Dumbeckas, Jeroenas Bleekemolenas ir Kevin asAbbringas jau yra startavę šiose lenktynėse, o 2010 metais Belgijos lenktynininkai Benny Smetsas ir S. Vanbellingenas laimėjo Palangos lenktynes.

Daug metų buvęs ištikimas BMW modeliui, S. Vanbellingenas šiais metais lenktyniaus prie „Porsche 911“ automobilio vairo. Šios markės automobiliai lenktynėse skynė laurus ir praeitais metais. Ne mažiau kaip 9 iš 16 pergalių Palangoje atiteko šiai markei, o visai neseniai būtent „Porsche“ laimėjo legendines 24 valandų Le Mano lenktynes, rašoma pranešime spaudai.

„Palangos lenktynės turi kažkokią magišką atmosferą, nesvarbu kuo lenktyniautum: „Porsche“, „Ferrari“, BMW, „Spyker“ ar „Audi“, vis tiek tai yra didelė garbė būti čia ir kovoti dėl pergalės. Čia sutinku vis daugiau ir daugiau tarptautinių vardų, kovojančių dėl pergalių“ – sako „Palanga Spa hotel by EMG Motorsport“ komandos lenktynininkas S. Vanbellingenas.

Varžybos prasideda ketvirtadienį, liepos 21 dieną, nuo itin populiaraus parado pajūrio kurorto gatvėse, kur susirenka dešimtys tūkstančių žiūrovų. Penktadienį vyks važiavimai ir kvalifikacija, o šeštadienį – „ENEOS 1006 km lenktynės“.