Sportas

2015.02.12 21:38

K. Kemzūra: tai, ko trūks, reikės kompensuoti charakteriu

Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra pagaliau savo arsenale turi visus šios vasaros ginklus. Ketvirtadienį prisijungus Rimantui Kaukėnui, dabar su Lietuvos nacionaline komanda sportuoja visi 15 kandidatų.

Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra pagaliau savo arsenale turi visus šios vasaros ginklus. Ketvirtadienį prisijungus Rimantui Kaukėnui, dabar su Lietuvos nacionaline komanda sportuoja visi 15 kandidatų.

Visi jie Hjustone sužais trejas draugiškas rungtynes, po kurių treneriai apsispręs, kurie trys krepšininkai atsisveikins su nacionaline komanda.

Treneri, kokie yra stovyklos Hjustone tikslai? – žurnalistai paklausė Kemzūros.

Pirmiausia prie mūsų prisijungė trys žaidėjai ir juos turime supažindinti su deriniais ir sistemomis, kurias naudojame. Taip pat reikia ištaisyti tai, kas nepavyko Lietuvoje – pagerinti gynybą – tiek du prieš du, tiek keitimąsi ginamaisiais, ir kalbėjimą tarpusavyje. Šlifuojame detales ir stengiamės gerinti žaidimą.

Šiemet rinktinės pasirengimo etapas ir taip yra trumpas. Ar vėliau prisijungusiems krepšininkams Venesueloje neteks ieškoti savo vietos rinktinėje?

 Yra, kaip yra. Žinoma, laiko trūksta. Turime tokias sąlygas ir idealaus pasirengimo etapo, kaip kad norėtume, neturime. Bet reikia parodyti valios savybes, esame vyrai ir tai, ko trūks, turėsime kompensuoti charakteriu. Yra mažų bėdų, mažų traumų. Šiandien Rimantas Kaukėnas sportavo individualiai, nes būtų neteisinga jį iš karto mesti į ugnį. Jonas Mačiulis ir Martynas Pocius pirmą kartą dalyvavo pilnavertėje treniruotėje. Jaučiasi, kad adaptacijos procesas dar vyksta ir visi žaidėjai šiek tiek vangoki. Treniruotėje nepasisekė išgauti geros kokybės, buvo klaidų. Reikia tikėtis, kad rytoj bus geriau.

Ar iškritus Renaldui Seibučiui, nebandėte skambinti Martynui Gecevičiui?

 Skambinau, kalbėjau, bet jis jau turėjo kitų planų. Tuo laikotarpiu išsivertėme su tais žmonėmis, kurie buvo, o dabar suvažiavo visi ir turime užtektinai žaidėjų. Kad tik visi būtų sveiki.

Lietuva negarsėja įžaidėjų gausa, o Rolandas Alijevas priėmė Azerbaidžano rinktinės pasiūlymą atstovauti šiai šaliai. Kaip jūs vertinate šį sprendimą?

Negaliu vertinti vienaip ar kitaip. Turbūt tam yra priežasčių. Gal jis tikėjosi, kad bus pakviestas į mūsų stovyklą. Alijevas buvo išplėstiniame kandidatų sąraše, bet sutikus atvykti tiems krepšininkams, kurie yra, jis neturėjo didelių galimybių patekti į komandą, todėl jo nepakviečiau. Kiekvienas turi savo pasirinkimą.

Treniruotėse su rinktine dalyvauja ir Arvydas Sabonis. Ar jo buvimas šalia komandos veikia pačius krepšininkus?

Aišku, veikia. Kai žiūri per televizorių, nelabai įsivaizduoji, koks jis didelis. Kai jis atsistoja šalia, supranti tai. Gelbėja ir tai, ir jo autoritetas. Tai suteikia žaidėjams susikaupimo ir motyvacijos. Labai džiaugiuosi, kad jis padeda.