Naujienų srautas

Sportas2016.07.05 12:09

Aistros Portugalijoje: ar C. Ronaldo rekordą pagerinęs jaunuolis klastoja savo amžių?

DELFI.lt 2016.07.05 12:09

Artėjant Europos futbolo čempionato Prancūzijai atomazgai – pusfinalio rungtynėms ir finalui, į viešumą lenda daug intriguojančių faktų apie geriausius Senojo žemyno futbolininkus ir kylančias sporto šakos žvaigždes. Ypač didelės aistros kilo Portugalijoje – įtariama, kad šalies futbolo metraščius perrašęs 18-metis Renato Sanchesas nėra toks jaunas, kaip įrašyta jo dokumentuose.

Įtemptose ketvirtfinalio rungtynėse su Lenkija ne Cristiano Ronaldo, o R. Sanchesas tapo ryškiausia portugalų žvaigžde. Būtent jis įmušė išlyginamąjį įvartį, realizavo vieną iš 11 metrų baudinių ir buvo išrinktas geriausiu mačo futbolininku.

Maža to, R. Sanchesas pralenkė ir visus portugalų rekordus šluojantį C. Ronaldo. Jis tapo jauniausiu portugalu, išbėgusiu į aikštę per vieną iš pagrindinių futbolo turnyrų ir jauniausiu portugalu, sugebėjusiu pasižymėti tokio turnyro metu.

Abu šie rekordai iki šiol priklausė Madrido „Real“ žvaigždei.

176 cm ūgio saugas, pagal žaidimo stilių specialistų lyginamas su legendiniu olandu Edgaru Davidsu ar anglu Paulu Scholesu, prieš šį čempionatą iš Lisabonos „Benfica“ klubo už 35 mln. eurų persikėlė į Miuncheno „Bayern“ klubą. Nors vokiečiai džiaugėsi įsigiję itin perspektyvų ir ilgus metus komandai naudą nešiantį žaidėją, pastaruoju metu klubo vadovų antakiai ėmė raukytis.

Portugalijoje vis garsiau kalbama, kad R. Sanchesui – ne 18-a, kaip nurodyta oficialiuose dokumentuose, o 23 ar netgi 24 metai.

Žinomas Prancūzijos futbolo treneris ir vadybininkas Guy Rouxas pirmadienį pareiškė esantis įsitikinęs, kad bavarų klubas buvo apgautas.

„Nors sakoma, kad R. Sanchesui tik 18-a, pasižiūrėkite į jo brandą. Aš turiu žinių, kad jo gimimo data yra suklastota. Tiksliau tariant, atsakingose Lisabonos institucijose vaikas buvo įregistruotas ne iš karto gimęs, o tik prabėgus 4 ar 5 metams“, – televizijos kanalui „Dolce Sport“ pareiškė prancūzas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi