2021.05.25 20:47

Tritaškiais prapliupęs „Rytas“ pusfinalio starte sutriuškino „Lietkabelį“

LRT.lt2021.05.25 20:47

Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ klubai antradienio vakarą Vilniuje pradėjo LKL pusfinalio seriją iki trijų pergalių. Pirmoje mačo dalyje varžovus tritaškiais užpylę vilniečiai greitai įgijo dviženklę persvarą ir dominavo visą mačą, taip iškovodami pirmąją pergalę – 97:72 (24:16, 32:23, 21:14, 20:19).

Prieš seriją „Rytui“ nuo sezono vidurio vadovaujantis Giedrius Žibėnas buvo apdovanotas nauja sutartimi kitam sezonui, o vilniečiai pirmąją mačo dalį sužaidė kone idealiai.

Per pirmąją mačo pusę „ryto“ krepšininkai pataikė net 11 iš 18 tritaškių (61 proc.), taip surinkdami surinko daugiau nei pusę taškų – 33 iš 56. Vilniečiai po 20 žaidimo minučių pirmavo 56:39. „Lietkabelis“ per pirmuosius du kėlinius įmetė vienintelį 1 tritaškį iš 10 (10 proc.).

Trečiojo ketvirčio pradžioje po trumpos atkarpo 6:0 panevėžiečiai buvo priartėję iki 13 taškų, tačiau vilniečiai greitai vėl atitrūko ir po M. Echodo dvitaškio trečiojo kėlinio priešpaskutinę minutę įgijo rekordinę persvarą – 77:53.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje jau niekas nepasikeitė, „Ryto“ gretose į aikštę išbėgo ir Rapolas Ivanauskas su Aranu Adomavičiumi.

Iš viso vilniečiai per rungtynes pataikė 16 tritaškių iš 31-o (51 proc.) ir tiek pat dvitaškių iš 32-iejų (50 proc.). „Lietkabelio“ krepšininkai per visą mačą pataikė vos du tolimus metimus (2/15, 13 proc.).

„Rytas“: M. Echodas (5/5 dvit., 5 atk. kam.) ir M. Girdžiūnas 3/6 trit.) po 14, I. Buva (5/9 dvit., 6 atk. kam.) 12, A. Goudelockas (2/6 trit.) 10, D. Bičkauskis (3/3 trit.), A. Butkevičius (5 atk. kam., 6 rez; perd;) ir L. Uleckas (3/3 trit.) po 9, G. Radzevičius (7 atk. kam.) 8.

„Lietkabelis“: D. Gagičius (8/11 dvit.) 17, K. Vinalesas (5/10 dvit., 0/3 trit., 5 klaid.) 12, P. Valinskas 10, P. Kalaitzakis (7 atk. kam.) ir G. Maldūnas (7 atk. kam.) po 8.