Sportas

2016.07.04 10:13

Saugumą Rio žaidynėse užtikrins 85 tūkst. pareigūnų

ELTA 2016.07.04 10:13

Brazilijos teisingumo ministerija pranešė, kad Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių metu saugumą užtikrins 85 tūkst. pareigūnų. Planuojama, kad rugpjūčio 5–21 dienomis vyksiančiose žaidynėse apsilankys daugiau nei pusė milijono turistų ir daugiau nei 10 tūkst. sportininkų.

Brazilijos saugumo tarnybos atliko visų žaidynėse dalyvausiančių ir dirbsiančių žmonių patikrinimą. Iš viso buvo išanalizuoti duomenys apie daugiau nei 400 tūkst. žmonių, tarp jų – savanoriai, žiniasklaidos atstovai ir oficialūs asmenys. Neatitikusios saugumo tarnybų keliamų kriterijų paraiškos buvo atmestos, tokiems asmenims akreditacijos išduodamos nebus.

Saugumą Rio de Žaneire kartu su Brazilijos pareigūnais užtikrins ir 250 policininkų iš 55 šalių. Žaidynių metu policija patruliuos olimpiniame kaimelyje, arenose, turistinėse zonose ir strateginiuose objektuose (oro uostuose, prie pagrindinių kelių).

Apie 20 tūkst. Brazilijos policijos pareigūnų tobulinosi specialiuose mokymuose. JAV ekspertai organizavo 15 kursų 400 Brazilijos pareigūnų.

Liepos 1 dieną Kopakabanoje buvo iškilmingai atidaryta 1800 kv. m. ploto palapinėje įrengta olimpinių ir parolimpinių žaidynių suvenyrų parduotuvė. Joje sporto aistruoliams siūloma daugiau nei 3 tūkst. įvairių prekių, pirkėjai galės įsigyti talismanų lėlių, kuprinių, paplūdimio rankšluosčių, drabužių ir net miniatiūrinių olimpinio deglo kopijų.

Liepos 1-ąją Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių deglo estafetė skaičiavo 60 savo kelionės po Braziliją dienų. Per du mėnesius deglas aplankė 180 miestų, nukeliavo 17 tūkst. kilometrų, jį nešė daugiau kaip 7 tūkst. žmonių.

Brazilijos žmonės olimpinio sąjūdžio simbolį pasitiko šiltai ir džiaugsmingai.

Rio de Žaneiro žaidynių organizatoriai geriausiems pasaulio sportininkams pasiūlys galybę įvairiausių egzotinių vaisių. Pagrindinė olimpinio ir parolimpinio kaimelio valgykla virs didžiausiu pasaulyje laikinu restoranu, kuris įsikurs didžiulėje palapinėje. Čia atletai galės paragauti 40 rūšių įvairių tropinių vaisių. Daugelis vaisių ne Brazilijos sportininkams bus nepažįstami.

Kiekvieną dieną olimpinio kaimelio valgykloje bus patiekta nuo 45 iki 60 tūkst. įvairių patiekalų porcijų. Patiekalai bus suskirstyti pagal pasaulio virtuves ir pateikiami atskirose zonose. 60-ies dietologų komanda galės atsakyti į sportininkų klausimus apie maistą anglų, prancūzų ir portugalų kalbomis, papasakos apie kiekvieno patiekalo ingredientus bei informuos, kiek patiekaluose kalorijų.