Sportas

2016.07.03 13:42

Vokiečių pergalės kaina – dvi traumos ir skaudi bausmė M. Hummelsui

15min.lt 2016.07.03 13:42

Vokietijos futbolo rinktinei pergalė „Euro 2016“ ketvirtfinalyje prieš Italiją gali kainuoti brangiai – trijų starto sudėties žaidėjų iškritimą. Šeštadienį vokiečiai 1:1 sužaidė su Italijos rinktine, kurią galiausiai 6:5 palaužė po baudinių serijos. 

Vidurio gynėjas Matsas Hummelsas tapo naujausia griežtų UEFA taisyklių auka. Tik pirmose vokiečių rungtynėse dėl ne iki galo išsigydytos traumos nežaidęs gynėjas ketvirtfinalyje gavo geltoną kortelę ir dėl dviejų nuobaudų turės praleisti pusfinalio susitikimą.

M. Hummelsas tapo ketvirtuoju žaidėju, kuris negalės žaisti pusfinalyje. Portugalijos gretose tokią nuobaudą užsidirbo atraminis saugas Ricardo Carvalho, Velso rinktinėje – komandos variklis Aaronas Ramsey ir gynėjas Benas Daviesas.

Dar du vokiečių žaidėjai nebaigė ketvirtfinalio rungtynių dėl traumų. Atraminis saugas Sami Khedira iš aikštės išėjo jau po 15 minučių, kai patyrė šlaunies traumą. Puikus Mario Gomezo perdavimas sukūrė vokiečiams progą, kai įvartį pelnė Mesutas Ozilas, o po akimirkos pats puolėjas turėjo auksinę progą pelnyti antrą įvartį. Vis dėlto po šio epizodo rungtynių ir jis nebegalėjo tęsti.

„Sami susižeidė pakinklinę sausgyslę. Labai sunku, kai toks žaidėjas iškrenta jau po 15 minučių. Tikrai nežinau, ar jis spės pasveikti iki pusfinalio. Mario susižeidė raumenį, kol kas jo situacija neaiški“, – iškart po rungtynių sakė vokiečių treneris Joachimas Lowas.

„Euro 2016“ turnyre S. Khedira startinėje sudėtyje pradėjo visas Vokietijos rinktinės rungtynes. Jį pora kartų keitė ir mače su Italija į aikštę žengęs Bastianas Schweinsteigeris, tačiau neaišku, ar tik prieš čempionatą traumą išsigydęs veteranas yra pajėgus sužaisti visas 90 minučių.

M. Gomezas nežaidė tik pirmosiose vokiečių rungtynėse su Ukraina. Antrajame mače su Lenkija puolėjas į aikštę buvo mestas po keitimo, o kitus mačus jau pradėjo startinėje vienuolikėje.