Naujienų srautas

Sportas

2015.09.08 13:45

Futbolo rinktinės dvikova Slovakijoje – po 20 metų pertraukos

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė po dviejų dešimtmečių pertraukos grįžo į Slovakiją. Penktadienį vakare Žilinos mieste vyks 2014 m. Pasaulio čempionato atrankos rungtynės.

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė po dviejų dešimtmečių pertraukos grįžo į Slovakiją. Penktadienį vakare Žilinos mieste vyks 2014 m. Pasaulio čempionato atrankos rungtynės.

Sugrįžimas į Slovakiją

Paskutinė abiejų rinktinių dvikova Slovakijoje vyko beveik lygiai prieš 20 metų – 1993 m. kovo 30-ąją Dunajska Stredoje, teigiama LFF pranešime.

Tada dvikova baigėsi lygiosiomis 2:2. Varžovai du kartus pirmavo, tačiau abu kartus mūsiškiams rezultatą smūgiais nuo 11 metrų žymos išlygino Ričardas Zdančius.

Dėl istorinių vingrybių ši dvikova net nebuvo įtraukta į oficialų FIFA kalendorių. Čekoslovakijai išsiskyrus į dvi valstybes, Slovakijos futbolo federacija į FIFA buvo priimta tik 1994 metais.

Šį kartą abi komandos susitinka jau išbandžiusios jėgas tarpusavyje. Pernai rudenį Vilniuje lietuviai pirmavo po Mariaus Žaliūko įvarčio, tačiau slovakai dar pirmajame kėlinyje rezultatą išlygino – 1:1.

Po ketverių rungtynių Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos G grupėje Slovakija turi surinkusi 7 taškus, o Lietuva – 4 taškus.

Laukia sudėtingos sąlygos

Ketvirtadienio vakare Lietuvos futbolininkai treniravosi Žilinoje. Mūsiškių čia laukė panašios oro sąlygos, kokios buvo šios savaitės pradžioje treniruočių stovykloje Austrijoje – visos treniruotės metu snyguriavo, pūtė stiprus vejas. 

Kokybiško futbolo nežada ir stadiono veja, kuri atrodo dar neatsigavusi po žiemos. Sąlygas žaidėjams apsunkins ir šaltis – Penktadienio vakare taip pat prognozuojamas sniegas ir bent minus penki laipsniai šalčio.

„Manau, jog futbolas bus kovingas – gero žaidimo pademonstruoti neleis sąlygos. Visiems sąlygos bus vienodos. Tiesiog reikia atsiduoti žaidimui ir iš visų jėgų siekti pergalės“, – interviu Futbolo.TV teigė saugas Deividas Česnauskis.

„Aikštė slidoka ir klampoka. Manau, kad bus daug individualių dvikovų, – pritarė kitas saugas Mindaugas Kalonas. – Tuo labiau, kad Slovakijos komanda propaguoja fizinį žaidimą.“

Žilinos stadione – koplyčia

Rungtynių vieta  – „MŠK Žilina“ stadionas – dar kitaip įvardijamas Štadión pod Dubňom, t.y. išvertus iš slovakų kalbos – „po Dubeno“ kalnu, kuris yra visai greta.

Daugiau nei 11 tūkstančių vietų stadionas nuo 2002 metų nuolat renovuotas bei išplėstas ir dabar atitinka aukštus UEFA standartus. Prieš trejus metus vietos klubas čia žaidė UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynes.

Stadionas neįprastas tuo, kad viename jo kampe įrengta koplyčia. Vietinių teigimu, ji atsirado todėl, kad „Žilina“ klubo vadovas itin religingas ir tiki, kad tai padės komandos žaidėjų dvasiniam tobulėjimui bei garbingo žaidimo laikymuisi rungtynių metu.

Tiesa, vargu ar religija padės užpildyti stadioną. Ketvirtadienį į rungtynes buvo parduota apie 5  tūkstančiai bilietų. Iš jų apie pora šimtų yra įsigiję aistruoliai iš Lietuvos.

Slovakijos ir Lietuvos rinktinių dvikova prasidės nuo 21 val. 10 min. Lietuvos laiku. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT televizija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi