2021.05.22 18:55

Po įtemptos kovos pasaulio čempionai suomiai įveikė JAV rinktinę, latviai patyrė pirmą pralaimėjimą

atnaujinta 22.55
LRT.lt2021.05.22 18:55

2019 m. pasaulio čempionų titulą iškovoję Suomijos ledo ritulininkai siekia apginti titulą – čempionatą suomiai pradėjo pergale prieš JAV rinktinę.

Suomijos ledo ritulininkai į priekį išsiveržė pirmieji po 26 minutę Atte Ohtamaa pelnyto įvarčio.

Suomijos rinktinė pranašumą padvigubino 35-ą minutę, tiesa, šiam įvarčiui prireikė sėkmės – įvartis buvo įskaitytas suomiui Iiro Pakarinenui, nors ritulį link vartų stumtelėjo ir JAV vartininkas.

JAV rinktinė atsilikimą sušvelnino 38-ą minutę po Jasono Robertsono įvarčio, bet daugiau nuveikti amerikiečiai nesugebėjo ir turėjo pripažinti suomių pranašumą.

Taip pat buvo sužaistos ir rungtynės A grupėje – Rusijos rinktinė net 7:1 sutriuškino Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus.

Šįkart latviai B grupės susitikme 2:3 (0:0, 1:1, 1:1. 0:0 (3:4)) tik po baudinių serijos pralaimėjo kazachstaniečiams.

Išsiaiškinti nugalėtojui prireikė pratęsimo. Jame nei viena ekipa nesugebėjo pelnyti įvarčio, tad viskas sprendėsi baudinių serijos metu.

Jame pro šalį ilgą laiką mušė abi ekipos, bet galiausiai Aleksejus Maklyukovas pataikė, o latviai vėl mušė pro šalį, tad pergalė atiteko Kazachstano rinktinei.

Šveicarijos ledo ritulininkai A grupės rungtynėse 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) įveikė Čekijos rinktinę, kur patyrė jau antrą pralaimėjimą čempionate.

Šveicarijos rinktinėje išsiskyrė Timo Meieris, kuris pelnė dublį.