Sportas

2021.05.22 17:16

Su neutralia vėliava varžytis tinkamais pripažinti dar 23 rusų lengvaatlečiai

BNS2021.05.22 17:16

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija su neutralia vėliava tinkamais varžytis pripažino dar 23 rusų lengvaatlečius, artėjant šiais metais vyksiančioms Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Dėl antidopingo taisyklių pažeidimo suspendavus nacionalinę federaciją, rusų sportininkai turi individualiai gauti išimtis, kad jiems būtų suteiktas „įgaliotųjų neutralių atletų“ statusas. Jis suteikiamas atlikus dopingo testus ir gavus neigiamą atsakymą.

Šeštadienį paskelbtų atletų sąraše – šuolininkas į aukštį Michailas Akimenka ir ėjikas Vasilijus Mizinovas. Abu jie 2019 pasaulio čempionatuose iškovojo po sidabro medalį.

Iš viso su neutralia vėliava tarptautiniuose turnyruose 2021 metais, įskaitant ir olimpines žaidynes, tinkamais varžytis pripažinti 27 Rusijos lengvaatlečiai.

Tarp anksčiau paskelbtų keturių sportininkų – triskart pasaulio čempionė šuolininkė į aukštį Marija Lasickienė ir pasaulio čempionė šuolininkė su kartimi Andželika Sidorova.

Vis dėlto Tokijo olimpiadoje galės varžytis daugiausiai 10 rusų atletų. Tokį sprendimą kiek anksčiau šiais metais priėmė Tarptautinė lengvosios atletikos federacija.

Be kita ko, dvi paraiškos dėl „įgaliotųjų neutralių atletų“ statuso buvo atmestos. Kurie sportininkai buvo pripažinti neatitinkančiais reikalavimų – neįvardijama.

Rusijos lengvosios atletikos federaciją (RUSAF) suspenduota nuo 2015 metų, kai tyrimas atskleidė, jog tarp elitinių Rusijos sportininkų paplitęs dopingo vartojimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt