Sportas

2016.07.01 14:24

Lietuvos rinktinė jau laukia prisijungsiančių NBA žaidėjų

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas ir žaidėjai vis dar laukia, kol prie jų prisijungs likę kandidatai. Be jų esą sudėtingiau vyksta pasirengimas, tačiau draugiškose rungtynėse, kurias penktadienio vakarą Lietuvos rinktinė žais su Tuniso krepšininkais, lietuviai sirgaliams žada pergalę.

„Mūsų komandai nesvarbu, koks priešininkas. Vyrai išeina motyvuoti, pasiruošę, maksimaliai žaidžia. Tai jie įrodė pirmosiose rungtynėse, įsivaizduoju, kad taip bus ir penktadienio vakarą“, – teigė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio asistentas Gintaras Krapikas.

Jis tvirtino, jog rungtynėse turėtų žaisti tie žaidėjai, kurie į aikštę neišbėgo, kai Lietuvos rinktinė kovojo su Naująja Zelandija.

„Renaldas Seibutis tikrai turėtų žaisti, daugiau minučių gaus ir tie, kurie pirmosiose rungtynėse jų gavo mažiau. Renaldas yra sveikas, viskas su juo gerai, tiesiog žinome jo galimybes, todėl norėjome pasižiūrėti, kaip atrodo kiti kandidatai. Tačiau suprantame, kad visiems reikia įeiti į rungtynių ritmą, pajusti žaidimo skonį, todėl šįvakar daugiau žais tie, kurie trečiadienį žaidė mažiau. Aikštelėje vaizdas bus kitoks“, – aiškino G. Krapikas.

Su rinktine nuo ketvirtadienio jau treniruojasi Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis, stovykloje vis dar laukiama Jono Valančiūno, Domanto Sabonio, Jono Mačiulio ir Donato Motiejūno.

„Aišku, norime, kad visi kuo greičiau susirinktų, bet visos tos taisyklės, ypač NBA, riboja žaidėjus. Šiandien (penktadienį – red.) tikrai parskrenda D. Sabonis, tikimės, kad jis iš oro uosto atvažiuos tiesiai į rungtynes, kad pamatytų, kaip atrodo komanda. J. Valančiūnui prie mūsų leista prisijungti nuo liepos 1 dienos, todėl jo netrukus sulauksime.

J. Mačiulis prie mūsų prisijungs nuo liepos 7 dienos, kai prasidės stovykla Kaune. Jam buvo ilgas sezonas klube, todėl jis ir prisijungs vėliau. Didžiausias klausimas išlieka dėl D. Motiejūno. Žiniasklaida pranešė, kad jis susitiko su klubo treneriu, kad tas susitikimas įvyko teigiamai, bet tik vėliau žinosime, kaip viskas toliau klostysis“, – kalbėjo G. Krapikas.

R. Seibutis taip pat tikino, jog pasirengimą šiek tiek neigiamai veikia tai, jog rinktinėje vis dar trūksta kai kurių žaidėjų.

„Tačiau yra tam tikros užduotys, kurias turime įgyvendinti, jos skiriasi kiekvienoje treniruotėje, kiekvienose rungtynėse. Jos dabar paprastos – kiek įmanoma pagerinti tarpusavio susikalbėjimą, gynyboje padėti pamatus, principus, kuriais vadovausimės. Rinktinėje trūksta pagrindinių žaidėjų, kurie joje žaidžia ne vienerius metus, todėl, manau, kad jiems bus nesunku įsilieti į mūsų gretas“, – teigė R. Seibutis.

Jis vylėsi, jog penktadienio vakarą išbėgs į aikštelę, kai Lietuvos rinktinė rungtyniaus su Tunisu.

„Tikiuosi žaisti, nes kiekvienam reikia įeiti į sportinę formą. Prieš Tunisą reikės geros gynybos, nes jie turi gerų metikų, yra greita komanda. Jų dideli žmonės taip pat nestandartiniai, labiau ketvirtieji numeriai, kurie gali pataikyti ir iš toli, gerai juda. Manau, bus nelengva, bet turime susikalbėti, turime gerai judėti gynyboje ir vadovautis tais principais, pagal kuriuos dirbame treniruotėse“, – kalbėjo R. Seibutis.

Jis yra vienas rinktinės žaidėjų, kuriam nereikia sukti galvos dėl savo ateities. Išgirdęs klausimą, kaip jaučiasi būdamas laisvuoju agentu, R. Seibutis patikino, kad toks nėra: „Aš turiu klubą, lieku „Žalgiryje“, viskas tvarkoje, viskas sutarta.“