2021.05.22 07:12

Valančiūnas su kompanija keliauja į atkrintamąsias – po pratęsimo palaužė „Warriors“ ekipą

LRT.lt2021.05.22 07:12

Memfio „Grizzlies“ ekipa iššvaistė turėtą pranašumą ir tik po dramatiškos kovos pratęsime išplėšė nelengvą pergalę prieš San Francisko „Warriors“ bei raktą į atkrintamąsias varžybas.

Memfio krepšininkai 117:112 (30:29, 32:20, 16:24, 21:26, 18:13) palaužė „Warriors“. Tai bus pirmasis Memfio ekipos pasirodymas atkrintamosiose varžybose nuo 2017 metų.

Jonas Valančiūnas šiose rungtynėse neblizgėjo puolime, o dar ir buvo priverstas jas baigti anksčiau laiko dėl pasiekto pražangų limito. Lietuvis per 26 žaidimo minutes pelnė 9 (2/5 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud. met.) taškus, atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 6 kartus prasižengė.

„Grizzlies“ ekipa šiose rungtynėse sugebėjo pirmoji išsiveržti į priekį ir išlaikyti pranašumą, o sėkmingiau sužaidusi antrąjį rungtynių kėlinį susikūrė 13 taškų pranašumą, kurį išsinešė į ilgąją pertrauką.

Po jos grįžus į aikštelę kova vyko taškas į tašką, tačiau „Warriors“ jau pradėjo tirpdyti Memfio krepšininkų pranašumą ir prieš ketvirtą kėlinį jį sumažino iki 5 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „Grizzlies“ sugebėjo ir vėl susikrauti dviženklį praanšumą, tačiau į lemiamą šturmą pakilo „Warriors“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 2:12 ir išlygino rungtynių rezultatą iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus kiek daugiau nei vienai minutei. Komandos dar kartą apsikeitė taškais ir nei vienai nesusikūrus pranašumo veiksmas persikėlė į pratęsimą.

Kova jame vyko taškas į tašką, tačiau lemiamu metu prabilo jaunasis Ja Morantas – gynėjas pelnė 4 taškus paeiliui, „Warriors“ atsakė į tai tik vienu dvitaškiu, likus sekundei taškus su pražanga „Grizzlies“ ekipai pelnė Desmondas Bane`as ir Memfio ekipa šventė sunkiai iškovotą pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė J. Morantas – gynėjas pelnė 35 (9/19 dvit., 5/10 trit., 2/2 baud. met.) taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius.

„Warriors“ ekipoje išsiskyrė Stephenas Curry, kuris pelnė 39 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Atkrintamosiose varžybose Memfio „Grizzlies“ ekipa susitiks su pirmąją vietą Vakarų konferencijoje užėmusiais Jutos „Jazz“ krepšininkais.

LRT.lt primena, kad įkrintamosiose varžybose Memfio ekipa turėjo iškovoti dvi pergales norėdama patekti į atkrintamąsias. Jau prieš tai 100:96 buvo įveikta San Antonijaus „Spurs“ ekipa.

„Grizzlies“: J. Morantas 35, D. Brooksas 14, G. Allenas 12, X. Tillmanas 11, D. Bane`as ir J. Jacksonas po 10.

„Warriors“: S. Curry 39, A. Wigginsas (10 atk. kam.) 22, J. Poole`as 19, D. Greenas (16 atk. kam., 10 rez. perd.) 11, K. Bazemore`as 10.