Sportas

2016.06.30 16:44

Kauno „Žalgiris“ atsisveikino su trimis gynėjais

LRT.lt 2016.06.30 16:44

Kauno „Žalgiris“ atsisveikina su pagrindinėje komandoje trejus metus praleidusiu gynėju Kasparu Vecvagaru. Su 22-ųjų Latvijos krepšininku nebuvo pratęsta dar sezoną galėjusi galioti sutartis. Lietuvos čempionų komandoje taip pat neberungtyniaus Jerome`as Randle`as ir Olivieris Hanlanas.

„Dėkojame Kasparui už jo įdėtas pastangas, nuoširdų darbą ir didelį atsidavimą „Žalgiriui“. Po jį užgriuvusių iššūkių jis nepalūžo ir sugebėjo atsitiesti. Tikime, kad noras tobulėti jį ir toliau ves į priekį. Kaip ir visiems „Žalgirio“ sistemą perėjusiems jaunuoliams, taip ir Kasparui, durų į „Žalgirį“ neužtrenkiame. Linkime, kad jo karjera klostytųsi sėkmingai“, – K. Vecvagarui dėkojo Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

2010-aisiais į Kauną atvykęs latvis profesionalo karjerą pradėjo „Žalgirio“ jaunimo komandoje ir po trejų metų buvo pakviestas prisijungti prie pagrindinės sudėties. Po sėkmingo debiuto 2013–2014 m. sezone K. Vecvagarą užklupo traumų virtinė, dėl kurių jis beveik du metus praleido be krepšinio.

Praėjusį sezoną K. Vecvagaras grįžo į aikštę. Eurolygoje jis sužaidė 14 rungtynių, per kurias vidutiniškai pelnydavo po 3,4 taško ir atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate jis į aikštelę išbėgo 32 kartus, per kuriuos rinkdavo po 5,7 taško ir po 1,2 rezultatyvaus perdavimo, rašoma pranešime spaudai.

Jau aišku, kad kitą sezoną „Žalgiryje“ neliks ir prie komandos praėjusio sezono viduryje prisijungusio J. Randle`o bei kito gynėjo O. Hanlano.

„Jerome`as ir Olivieris įdėjo savo indėlį į komandos rezultatus. Tai geri žmonės ir žaidėjai, kurie spėjo pajusti ir prisidėti prie žalgirietiškos dvasios. Dėkojame jiems ir linkime sėkmės ateityje“, – sakė P. Motiejūnas.

Pastiprinimo naujojo sezono komandai „Žalgirio“ vadovai dairysis tiek NBA vasaros lygose, tiek Europoje.

Savo šanso sulauks ir praėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone kartu su „Žalgirio“ jaunimo komanda sidabro medalius iškovojęs Paulius Valinskas bei kiti „Žalgiris-2“ krepšininkai, kurie savo jėgas galės pademonstruoti treniruočių stovykloje.

Treniruotės su „Žalgirio“ vyrais jiems nebus naujiena, nes ir praėjusio sezono metu jaunieji žalgiriečiai kelis kartus per savaitę darbuodavosi „Žalgirio“ arenoje, prižiūrimi pagrindinės komandos trenerių.