2021.05.20 07:02

Įspūdingas rungtynes sužaidęs Valančiūnas pratęsė „Grizzlies“ sezoną

LRT.lt2021.05.20 07:02

Jonas Valančiūnas sužaidė vienas geriausių rungtynių NBA sezone, surinko galingą dvigubą dublį, o Memfio „Grizzlies“ krepšininkai pirmose išgyvenimo rungtynėse 100:96 (38:19, 18:30, 16:16, 28:31) namuose įveikė San Antonijaus „Spurs“.

38 rungtynes žaidęs J. Valančiūnas surinko 23 taškus (10/15 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), atkovojo 23 kamuolius (puolime – 5), atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 3 metimus, du kartus prasižengė, bet nesuklydo nė sykio.

Tai buvo 20-asis Jono dvigubas dublis šiame sezone.

Rezultatyviau už lietuvį žaidė tik 24 taškus surinkęs Dillonas Brooksas.

Šį „Grizzlies“ pergalė reiškia, kad komandos sezonas tęsiasi dar bent vienerioms įkrintamosioms rungtynėms – laukia dvikova su namų aikštės pranašumą turėsiančia San Francisko „Warriors“.

Remiantis „Elias Sport“ statistika, J. Valančiūnas tapo pirmuoju žaidėju „Grizzlies“ istorijoje, kuriam per tris kėlinius pavyko surinkti 20+ taškų ir 20+ atkovotų kamuolių statistiką. Be Jono šį sezoną tokį rezultatą visoje NBA užfiksavo vienintelis Domantas Sabonis.

Lemiamose galėjusiose tapti rungtynėse „Grizzlies“ arenoje buvo leista rungtynes stebėti 40 proc. į areną galinčių tilpti sirgalių – jų buvo kiek virš 7 tūkstančių.

Įspūdingai mačą pradėję Memfio krepšininkai pirmajame ketvirtyje pirmavo 20:6, o po jo turėjo net 19 taškų persvarą (38:19), tačiau „Spurs“ pasivijo dar antrajame ketvirtyje po spurto 22:3. Į pertrauką „Grizzlies“ išėjo pirmaudama 56:49.

Likus žaisti 7 minutes po Keldono Johnsono metimo „Spurs“ buvo priekyje 83:81, bet puikiai žaidęs D. Brooksas vedė Memfio ekipą pirmyn. Po 8 iš eilės jo pelnytų taškų atkarpos „Grizzlies“ vėl pirmavo – 87:83.

Po Kyle`o Andersono tritaškio ir J. Valančiūno dvitaškio likus žaisti 3 min. „Grizzlies“ kiek atsiplėšė (94:87), tačiau iš toli pataikė ir Rudy Gay`us. Likus žaisti 13 sek. ir „Grizzlies“ pirmaujant 98:93 prie baudų metimo linijos stojo Desmondas Bane`as, bet pataikė tik sykį, o R. Gay`us smeigė dar vieną tritaškį likus 9,5 sek. ir „Spurs“ priartėjo iki 96:99.

Pražanga sustabdytas Ja Morantas pataikė tik antrą baudą, bet to pergalei pakako.

Abi komandos šiose rungtynėse nepasižymėjo taiklumu. „Spurs“ iš žaidimo pataikė tik 35 proc. metimų, „Grizzlies“ – 44 proc.

„Grizzlies“: D. Brooksas (10/18 dvit., 0/3 trit., 7 atk. kam.) 24, J. Valančiūnas (10/15 dvit., 23 atk. kam., 3 blok.) 23, J. Morantas (6 atk. kam., 6 rez. perd.) 20, J. Jacksonas 10.

„Spurs“: D. DeRozanas (5/21 dvit.) ir R. Gay`us (5/14 dvit., 3/7 trit., 7 atk. kam.) po 20, K. Johnsonas (11 atk. kam.) 11, J. Poeltlas (10 atk. kam., 5 blk.) ir D. Murray`us (13 atk. kam., 11 rez. perd.) po 10.