Sportas

2016.06.29 16:56

Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių startas: trys dvikovos su Naująja Zelandija intrigos

15min.lt 2016.06.29 16:56

„Džiaugtis krepšiniu. Kad didysis krepšinis grįžta į Lietuvą“, – tokį patarimą prieš pirmąsias Lietuvos rinktinės draugiškas rungtynes sirgaliams siuntė treneris Jonas Kazlauskas. Naujoji Zelandija – ne pats galingiausias varžovas krepšinyje, tačiau pirmasis testas mūsiškiams kelia intrigą. 24sek siūlo atkreipti dėmesį į tris didžiausias pirmųjų kontrolinių rungtynių intrigas.

Ko verti naujokai?

Lietuvos rinktinėje tikrai debiutuos keturi naujokai – įžaidėjai Mindaugas Girdžiūnas ir Vaidas Kariniauskas bei puolėjai Edgaras Ulanovas ir Vaidas Kariniauskas.

Kadangi bent šeši kandidatai dar neatvyko į Lietuvos rinktinės stovyklą, visi dvylika Palangoje plušančių kandidatų gaus progą pasireikšti.

„Pasiruošimą vertinu pakankamai gerai. Ypač patobulėjo naujokai. Norime pasižiūrėti, kas yra kas. Viskas paaiškės per rungtynes. Juk atsakomybė visai kitokia, nei jie įpratę klubuose. Jiems reikės ne vienerių rungtynių įsibėgėti“, – rungtynių dieną po treniruotės sakė J. Kazlauskas.

Didžiausia įtampa turėtų slėgtį Mindaugą Girdžiūną – krepšininkas atstovauja Klaipėdos „Neptūnui“.

Debiutantams motyvacijos netrūksta. Jie paliko gerą įspūdį rinktinės trenerių štabui ir naujokams.

27-erių M.Girdžiūnas šaltakraujiškai vykdo Jono Kazlausko užduotis, Marius Grigonis stebina drąsa ir tiksliais tolimais šūviais, Edgaras Ulanovas atsinešė sukauptą Eurolygos patirtį iš Kauno „Žalgirio“, o Vaidas Kariniauskas puldamas nugara į krepšį mausto net ir rinktinės senbuvius.

Bet tik rungtynės parodys, kas yra kas.

Kaip pavyks eksperimentas?

Jonas Kazlauskas netyčia atliks įdomų eksperimentą – naudos žemo penketo strategiją. Įdomiausia, kad rinktinėje dabar nėra nė vieno tikro sunkiojo krašto – Donatas Motiejūnas, Paulius Jankūnas ir Domantas Sabonis dėl suprantamų aplinkybių dar neprisijungė prie rinktinės.

Taigi, šalia vidurio puolėjo turės žaisti Mindaugas Kuzminskas ir Edgaras Ulanovas.

„Galbūt pačiam man bus sunkiau fiziškai, bet gal puolime esu labiau mobilesnis. Visada sakydavau, kad nesvarbu, kur žaisti, svarbu žaisti“, – problemos tame nemato M. Kuzminskas.

M. Kuzminskas puolime gali tapti Naujosios Zelandijos rinktinės aukštaūgių galvos skausmu dėl savo greičio ir plastiškumo. Kita vertus, zelandai taip pat gali atsakyti mobiliu penketu.

E. Ulanovui išnaudoti savo pranašumus bus sunkiau. Žalgirietis labiau pripratęs žaisti prie perimetro.

Jeigu D. Motiejūnas nevyks į Rio, žemo penketo eksperimentas J. Kazlauskui gali tapti nebloga pamokėle prieš olimpines žaidynes.

Koks šiuo metu rinktinės lygis?

Lietuvos rinktinė ant popieriaus – dvikovos favoritė net ir be šešių svarbių žaidėjų. Bet problema tame, kad Naujoji Zelandija jau baigia pasiruošimą – po savaitės žais Rio atrankoje, o lietuviams tai tebus pirmasis kontrolinis mūšis.

Akivaizdu, kad nesusiklijavusi ir išretėjusi Lietuvos rinktinė aikštėje gali svaidyti perdavimus į užribį, laidyti metimus į lanką ir demonstruoti kampuotą krepšinį.

„Mūsų žaidime dar yra daug broko, esame nesusižaidę, o zelandai jau optimalioje formoje, – pasakojo Mindaugas Kuzminskas. – Jie visada žaidžia fizinį krepšinį. Svarbiausia, kad išliktume sveiki. Mums tai bus gera treniruotė“.

Vis dėlto Jonas Kazlauskas nebijo, kokią Lietuvos rinktinę išvys pirmą kartą šią vasarą. Komandos galutinis tikslas – ne pergalė prieš Naująją Zelandiją.

„Aišku, nerimo galbūt yra, bet viską spręsite, kaip pasirodysime Rio, o ne draugiškose rungtynėse. Aišku, norisi laimėti, bet daug svarbiau, kaip atrodysime tenais (Rio)“, – rezultato pernelyg nesureikšmina Jonas Kazlauskas.