Sportas

2016.06.28 16:23

Vilniaus centre pirmąkart vyks naktinės dviračių lenktynės uždara trasa

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.28 16:23

Trečiadienį Vilniuje, Gedimino prospekte, organizuojamos naktinės dviračių lenktynės. Renginio organizatoriai teigia, kad Lietuvoje tai bus pirmas tokio tipo renginys, nes sportininkai naktį varžysis trumpoje 1 km ilgio uždaroje trasoje trijose skirtingose kategorijose.

Žiedinės lenktynės, dar vadinamos kriteriumu, sutrauks ne tik mėgėjus dviratininkus, tačiau ir profesionalius dviratininkus, garsinančius šalies vardą visame pasaulyje. Tarp jų – Tomas Vaitkus, Ramūnas Navardauskas, Ignatas Konovalovas, Raimondas Rumšas, kiti žinomi šalies dviratininkai.

Naktinių lenktynių idėją Lietuvoje įgyvendinti nusprendė Marius Bernatonis – VšĮ „Dviračių akademija“ įkūrėjas ir treneris, buvęs profesionalus dviratininkas. Anot jo, vadinamasis kriteriumas ypatingas tuo, kad žiūrovai lenktynes gali stebėti nenutrūkstamai, skirtingai, nei tai būna įprastose lenktynėse iš taško A į tašką B.

Naktinės lenktynės vyks trimis etapais. Dalyviai varžysis trijose skirtingose kategorijose: fixed gear, plento dviračių ir profesionalių sportininkų.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.