Sportas

2016.06.28 13:37

Lietuvos krepšininkai pradeda draugiškų rungtynių ciklą

ELTA2016.06.28 13:37

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį Klaipėdoje pradeda draugiškų rungtynių ciklą. Pirmąja lietuvių varžove bus Naujosios Zelandijos komanda, o penktadienį Jono Kazlausko vadovaujama Lietuvos rinktinė susitiks su Tuniso krepšininkais. Visas varžybas stebėti tiesiogiai galėsite per LRT TELEVIZIJĄ.   

Visos komandos per šias rungtynėse sieks savų tikslų. Vienas Lietuvos trenerių štabo tikslų – patikrinti rinktinės naujokus.

„Šiam etapui mūsų komandų tikslai yra skirtingi. Abi būsimos varžovės – ir Naujoji Zelandija, ir Tunisas – ruošiasi atrankai į olimpines žaidynes. Jos yra žymiai tolimesniame pasirengimo etape, tačiau mums svarbiausia kuo greičiau pradėti rungtyniauti po kelių dienų treniruočių. Svarbu patikrinti žaidėjus, kurie pretenduoja į komandą, kad jie pasijaustų nešantys pagrindinį krūvį, kai už jų nugaros nėra pagrindinių žaidėjų, kad parodytų savo tikrąjį veidą“, – sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių Gintaras Krapikas.

Per šias rungtynes ant puikiai pažįstamo „Švyturio“ arenos parketo turėtų išbėgti rinktinėje debiutuojantis klaipėdietis Mindaugas Girdžiūnas.

„Bus keista matyti save su žalia apranga, kai visi žiūrovai įpratę matyti mane su mėlyna „Neptūno“ apranga, – prieš pirmąsias rungtynes sakė 27-erių metų įžaidėjas. – Svarbiausia yra neperdegti prie savų žiūrovų, savo artimųjų“.

Be M. Girdžiūno, vyriausiasis treneris J. Kazlauskas galės išbandyti Marių Grigonį, Edgarą Ulanovą bei Vaidą Kariniauską. Beje, jau pirmųjų kontrolinių rungtynių dieną – trečiadienį – prie rinktinės prisijungs senbuviai Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas.

Naujosios Zelandijos vyriausiasis treneris Paulas Henaraas tikisi, kad rungtynės su lietuviais bus kietos, tačiau naudingos.

„Tai paskutinės mūsų rungtynės priešolimpinės atrankos turnyrą Maniloje. Po dviejų pralaimėjimų Iranui ir Latvijai sieksime atgauti formą prieš rungtynes su labai gera Lietuvos komanda. Pastaraisiais metais kelis kartus smagiai kovėmės su Lietuva ir tikimės dar vienerių kietų rungtynių, padėsiančių mums pasirengti Manilai. Taip pat tikimės, kad padėsime lietuviams pasirengti olimpinėms žaidynėms Rio“, – sakė nuo 2015-ųjų komandą treniruojantis P. Heneras.

Lietuvos rinktinė šią vasarą namuose žais vos šešerias kontrolines rungtynes, nes dalis pasirengimo perkeliama už Atlanto. Be rungtynių Klaipėdoje, J. Kazlausko auklėtiniai liepos 10 dieną Vilniuje žais su Amerikos čempione Venesuela, liepos 12 dieną Alytuje – su Olandija, liepos 14 dieną Kėdainiuose – su Baltarusija ir liepos 18-ąją Kaune – su Ispanija.

Visas varžybas stebėti galėsite per LRT TELEVIZIJĄ. 

Pirmosios jų – trečiadienį 18:20 val. su Naujaja Zelandija.

Penktadienį – 18:20 val. su Tuniso krepšinio rinktine.