Sportas

2016.06.27 13:39

Elektrėnuose rengiamas pasaulio sportinio nardymo čempionatas

BNS2016.06.27 13:39

Liepos 1–3 dienomis Elektrėnuose vyks pasaulio sportinio nardymo čempionatas ir pasaulio taurės varžybos.

Tokio lygio kovos, kai dėl čempionų laurų kovoja pajėgiausi šios sporto šakos atstovai, Lietuvoje rengiamos pirmą kartą. Nors mūsų šalyje sportinis nardymas dar yra jauna sporto šaka, dėl lietuvių pasiekimų Sankt Peterburge (Rusija), kur pastarąjį kartą vyko pasaulio čempionatas, nuspręsta šįkart varžybas surengti būtent Elektrėnuose. Tuomet Lietuvos delegacija iš svarbiausių metų kovų parsivežė šešis bronzos medalius.

„Tikimės, jog šiemet pavyks išlaikyti turėtus rezultatus ir startas čempionate bus toks pats sėkmingas“, – sakė sportinio nardymo pradininkė Lietuvoje, trenerė, Lietuvos povandeninio sporto federacijos viceprezidentė Virginija Juodeikienė.

Iš viso pasaulio sportinio nardymo čempionate ir pasaulio taurės varžybose kovos 86 sportininkai. Tam tikrose rungtyse jie sudarys ir komandas nuo dviejų iki aštuonių narių. Kiekviena komanda galės pasirinkti tris rungtis iš šešių siūlomų. Būtent tiek užduočių privaloma atlikti norint dalyvauti čempionate.

Finale bus išaiškinami ne tik absoliutūs čempionai, bet ir kiekvienos rungties nugalėtojai.

Lietuva, kaip varžybų šeimininkė, į čempionatą deleguos dvi savo komandas. Pasak V. Juodeikienės, medalio tikimasi iš jauniausios kovų dalyvės Dianos Žalionytės – tarptautinės klasės sporto meistrė yra pasaulio sportinio nardymo čempionato sidabro medalio laimėtoja. Manoma, kad ant apdovanojamųjų pakilos lips ir pasaulio bronzos medalio savininkas Nikas Urbanovičius.

Sportinis nardymas Lietuvoje pradėtas kultivuoti prieš ketverius metus. Pasaulyje ši sporto šaka taip pat yra naujovė – pirmosios tarptautinės varžybos, kuriose jėgas išmėgino 64 sportininkai, 2000-aisiais surengtos Ispanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.