Sportas

2016.06.24 15:05

Po Britanijos pasitraukimo iš ES „Premier“ lygos klubų laukia prasti laikai?

eurofootball.lt 2016.06.24 15:05

Penktadienį Didžioji Britanija nubudo pasikeitusi. Referendume balsavę piliečiai nutarė pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Kaip šis sprendimas atsilieps „Premier“ lygos klubams ir apskritai vietos futbolui, kol kas galima tik spėlioti, bet komandos prognozuoja, kad jų aukso laikai – jau praeityje.

Prieš „Brexit“ referendumą visi aukščiausio Anglijos diviziono klubai vieningai išreiškė norą likti Europos Sąjungoje.

O dabar, priėmus drastišką sprendimą, dėl krentančio svaro sterlingų kurso turėtų gerokai pabrangti perkami užsienio futbolininkai – ketvirtadaliu ar dar daugiau.

Rankomis turėtų trinti grandai, kurių šalys toliau priklausys Sąjungai – Madrido „Real“ ar Miuncheno „Bayern“, kurie garsiausius futbolininkus galės įsigyti palankesnėmis kainomis. Ypač – iš D. Britanijos.

Taip pat dėl nuvertėjusios vietinės valiutos žaidėjai reikalaus gerokai kilstelėti dabartines algas. Savo pyrago dalies norės ir atvykstantys naujokai. „Premier“ lygos klubams gali būti sunku įtilpti į UEFA „sąžiningo žaidimo“ taisykles.

Dėl kritusios Anglijos klubų vertės labiausiai džiūgaus užsienio investuotojai, kurie svajoja nusipirkti prestižinę komandą, tačiau iki šiol tam neturėjo pakankamai lėšų.

Po Britanijos pasitraukimo iš ES gali atsirasti apribojimų žaidėjams iš užsienio – dabar futbolininkai iš ES šalių dėl „laisvo judėjimo“ taisyklių gali be kliūčių atstovauti „Premier“ lygos klubams.