Sportas

2016.06.24 06:19

Naujokų birža: D. Sabonio žingsnis į NBA

15min.lt2016.06.24 06:19

Kol lietuviai ieškos paparčio žiedo, Domantas Sabonis sužinos pirmąją savo komandą NBA. Penktadienį 2 val. ryto Lietuvos laiku Brukline vyks NBA naujokų biržos ceremonija. 20-metis lietuvis neabejotinai pateks į stipriausią krepšinio lygą pasaulyje. Belieka tik sužinoti, kur prasidės Domanto karjera NBA.

NBA papildys 60 naujokų. D. Saboniui prognozuojamas 9–20 šaukimas.

Jau kurį laiką netyla kalbos, kad Domantą 9-uoju šaukimu pasirinks Jono Valančiūno „Toronto Raptors“. Amerikoje bent keli šaltiniai signalizavo, kad „Raptors“ kone pažadėjo D. Saboniui vietą klube.

Gerokai suaktyvėjo pranešimai, kad 12-ąjį šaukimą turinti „Atlanta Hawks“ taip pat nusitaikė į 211 cm ūgio puolėją.

Tarp kitų potencialių variantų – dar ir „Orlando Magic“, „Phoenix Suns“, „Boston Celtics“ ar „Denver Nuggets“, „Memphis Grizzlies“ bei „Indiana Pacers“.

Drąsiausiai prognozę pateikia „Basketball Insiders“ – 9-ąjį šaukimą, kuris priklauso „Raptors“. ESPN ilgą laiką prognozavo Domantui vietą „Raptors“ gretose, tačiau paskutinėmis valandomis ėmė siųsti jį į Orlandą (11 šaukimas).

Prognozuoja Šaukimas ESPN 11-asis („Magic“) „Sports Illustrated“ 12-asis („Hawks“) NBA.com 14-asis („Bulls“) „Draft Express“ 11-asis („Magic“) „NBA Draft“ 10-asis („Bucks“) „Bleacher Report“ 16-asis („Celtics“) „Basketball Insiders“ 9-asis („Raptors“)

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/24sek/naujiena/amerika/naujoku-birza-domanto-sabonio-zingsnis-i-nba-873-646395

Ceremonijoje – Sabonių šeimyna

D. Sabonis pakviestas į NBA „žaliąjį kambarį“, kuriame lygos komisaro Adamo Silverio pranešimo lauks geriausiai vertinami NBA naujokai.

Ceremonijoje kartu su Domantu dalyvaus ir gausi Sabonių šeimyna su tėčiu Arvydu.

„Džiaugiasi ir tėtis, ir aš. Mes visi labai laimingi ir nesulaukiame ceremonijos“, – Bruklino „Barclays Center“ arenoje sakė D. Sabonis.

Į krepšinio Šlovės muziejų patekęs Arvydas Sabonis didžiuodamasis savo sūnumi stebėjo, kaip šis ruošėsi NBA naujokų biržos ceremonijai.

Prieš pat renginį NBA publikavo vaizdo reportažą su išskirtiniais kadrais iš Domanto Sabonio vaikystės. Tada jis vos kelerių metukų žaidė krepšinį kartu su visais šeimos nariais Portlande, kai tėtis atstovavo „Trail Blazers“.

NBA naujokų biržoje savo pavardę teoriškai gali išgirsti ir „Evansville Purple Acers“ gretose žaidęs vidurio puolėjas Egidijus Mockevičiaus. Tiesa, geriausiu atveju 23 metų 208 cm ūgio krepšininkui prognozuojamas šaukimas pačioje biržos pabaigoje.

Sabonio kortelė

Progresas. Pastarojo sezono metu Domanto reitingas ESPN prognozėje buvo nukritęs net iki 30-osios pozicijos. Tačiau sezono pabaigoje jis pateko į pirmąjį keturioliktuką nustebinęs NBA skautus savo pataikymu iš vidutinio nuotolio stovykloje Kalifornijoje. Skautai įsitikino, kad lietuvis geriau atakuoja krepšį iš vidutinio nuotolio, nei jie matė tai Gonzagoje.

Privalumai. Senosios mokyklos sunkusis krašto puolėjas. Jis fiziškai stiprus ir dominuoja po krepšiu žaisdamas nugara. Jis puikiai perduoda kamuolį ir yra elitinis kovotojas dėl atšokusių kamuolių. Taip pat skautams įrodė, kad gali įmesti iš tolimesnių distancijų.

Trūkumai. Atletiškumo stoka, žaidžia žemiau lanko. Gonzagoje nerimą kėlė aktyvumo stoka atakuojant krepšį iš vidutinio nuotolio. Ar jis gali pritapti prie modernaus NBA krepšinio? Blogiausiu atveju jis gali tapti Luiso Scola lygio žaidėju.

Palyginimas. Paulas Millsapas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt