Sportas

2021.05.13 13:37

Europos čempionatą pasitinkantis Rapšys pasiilgo varžybų jaudulio: pusantrų metų nebuvo rimtų startų

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.05.13 13:37

„Laukia mūsų tokia, kaip patys plaukikai sakome, nežinomybė“, – prieš išvykdamas į Vengrijoje vykstantį Europos plaukimo čempionatą kalbėjo Danas Rapšys.

2019 metų geriausias Lietuvos sportininkas atviras – pandemijos metu rimtų startų nebuvo, o šis čempionatas bus vienas iš rimčiausių įvykių per pastaruosius pusantrų metų. Tačiau kaip teigė 25-erių plaukikas, vienas dalykas yra treniruotės ir nerimtos varžybos, o kita – svarbiuosi sezono startai.

„Tų startų rimtų buvo labai mažai, praktiškai išvis nebuvo. Tas Europos čempionatas dabar per pastaruosius pusantrų metų bus vienas iš didžiausių. Bus labai gerai pasižiūrėti kokioje esame formoje, kiek atidirbome ir ko galbūt trūksta.

Kažkaip per šiuos pusantrų metų trūko to varžybų jaudulio, nes visi startai buvo nerimti, būdavome atsipalaidavę. Dabar jau jaučiu, kad ateina toks jauduliukas, tai norisi pasirodyti ir pažiūrėti į savo formą.

Norisi pasižiūrėti, kokiu galingumu galime plaukti, kokie bus laikai, ką galima ištaisyti, o galbūt kažką ir pakeisti. Labai gerai, kad šis Europos čempionatas yra prieš Tokijo olimpines žaidynes, bus galima pasipraktikuoti. Labai gerai, kad laukia po ilgo laiko tarpo svarbios varžybos.

Važiuojame parodyti kuo įmanoma geresnius laikus ir pasžiūrėti kokiu laiku aš pats esu pajėgus plaukti. Senai teko plaukti, tai viskas kitaip atrodo. Buvo varžybos, atrodo lyg ir gerai jaučiuosi, bet laikas buvo vienoks, o kitur atrodė, kad prastesnė savijauta, tačiau laikas buvo geresnis. Bus labai įdomi patirtis“, – mintimis dalinosi 2018 metais Europos čempionate sidabro medalį iškovojęs sportininkas.

Šį kartą pirmenybės vyks Vengrijos sostinėje Budapešte. Šio miesto baseine D. Rapšys varžėsi Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) etape, kuris vyko lapkričio mėnesį. Tad Europos čempionato aplinka plaukikui jau bus gerai pažįstama.

„Tai tas pats baseinas, kuriame jau teko startuoti. Budapeštas tą vienintelį baseiną ir turi, jame ir rengia varžybas. Galima sakyti, kad aplinka jau bus pažįstama“, – pasakojo D. Rapšys.

Sportininko teigimu, laukia labai rimta kova baseino takeliuose, o lygis turėtų būti gerokai pakilęs.

„Žiūrint į rezultatus ir kaip visi plaukia, tai lygis bus gerokai didesnis nei buvo prieš pandemijos pradžią. Čia bus galima pasižiūrėti, kaip kas praleido laiką karantine, nes šiuo metu visi plaukia įspūdingai greitai. Tikrai bus ką veikti, nebus lengva, bus įdomu“, – samprotavo D. Rapšys.

Geriausio Lietuvos plaukiko pečių jau neslėgs įtampa dėl olimpinio kelialapio, kurį D. Rapšys turi užsitkrinęs įvykdęs normatyvą. Tačiau sportininkas apie tai stengiasi negalvoti.

„Aš esu už tai, kad neturėtų būti tikslas tik kelialapis. Manau, kad nuvažiuoti ir pasirodyti, tai neturėtų būti profesionalaus sportininko svajonė. Mūsų svajonės yra pasiekti aukščiausius tikslus. Mums plaukiant savo laikais, olimpinis normatyvas nebėra kažkos rodiklis.

Būtų smagu kad tų kelialapių padaugėtų, nes jaunimas važiuoja, turime estafečių komandas, kitiems bus pirma patirtis tokiose varžybose“, – teigė D. Rapšys.

Plaukikas dar iki Europos čempionato spėjo pasiskiepyti nuo koronaviruso „Vaxzevria“ vakcina, tačiau tai įtakos pasiruošimui neturėjo. Sportininkas užsiminė, kad jam pavyko išvengti ir šalutinių poveikių.

„Jau ir antrą vakcinos dozę esu gavęs. Nebuvo jokių šalutinių poveikių nei po primo skiepo, nei po antro. Kažkaip gerai jaučiausi, keliems kolegoms buvo pakilusi temperatūra. Bet mes šitą žinojome, viskas gerai praėjo ir nėra kažkokios baimės.

Mačiau, kad pora plaukikų iš užsienio viešino informaciją, kad irgi gavo vakcinas. Bet aš pats nesidėjau į socialinius tinklus, manau ir kiti to nedarė. Mačiau, kad australai pradėjo skiepytis, tačiau tiesiogiai apie tai nešnekėjome“, – pasakojo D. Rapšys.

Į Vengriją be D. Rapšio išvyko dar 11-a Lietuvos plaukikų, o jų startai vyks gegužės 17–23 dienomis. Europos plaukimo čempionatą ir lietuvių pasirodymus tiesiogiai iš Budapešto transliuos LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Pasibaigus Europos čempionatui D. Rapšys dar turės porą mėnesių pasiruošti svarbiausiam sezono startui – Tokijo olimpinėms žaidynėms. Būten Senojo žemyno pirmenybės turėtų tapti atspirties tašku, kuris parodys, ko dar trūksta.

„Vėliau laukia stovyklos, o šis Europos čempionatas parodys, ką mums reikės daryti ar perdaryti. Po čempionato važiuosime į aukštikalnes ir po jų tiesiai į olimpines žaidynes“, – pokalbį užbaigė D. Rapšys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.