Sportas

2021.05.13 11:16

Sporto superžvaigždžių pajamų pandemija nesumažino, dešimtukas uždirbo milijardą, pirmas – McGregoras

LRT.lt2021.05.13 11:16

Pasaulinė koronaviruso pandemija ne itin paveikė daugiausiai uždirbančius pasaulio sportininkus, rašo „Forbes“. Nepaisant daugybės atšauktų varžybų ir renginių, pirmojo dešimtuko daugiausiai uždirbančių atletų pajamos pernai išaugo 28 proc., lyginant jas su 2019 metais. Pirmoje vietoje – UFC žvaigždė Conoras McGregoras.

Pirmasis sportininkų dešimtukas 2020 m. kartu sudėjus uždirbo 1,05 mlrd. JAV dolerių – tik šiek tiek mažiau nei 2018 m., kai skaičius siekė 1,06 mlrd. dolerių. Tiesa, tada vien Floydas Mayweatheris buvo susižėręs 285 mln. dolerių atlygį už kovą su C. McGregoru.

2020 m. būtent airis yra daugiausiai uždirbęs pasaulio atletas, nors per visus metus į kovų narvą žengė tik kartą ir kovą pralaimėjo. Iš viso per 2020 m. C. McGregoras susižėrė 180 mln. dolerių pajamų. 2020 m. sausį į kovas grįžęs airis pralaimėjo Dustinui Poirier, tačiau didžiąją dalį pajamų gavo iš reklamos.

Be MMA žvaigždės 100 mln. dolerių pajamų ribą peržengė Lionelis Messi, Cristiano Ronaldo bei amerikietiško futbolo žvaigždė Dakas Prescottas.

Daugiausiai uždirbusių 2020 m. sportininkų dešimtukas:

1. Conoras McGregoras, 32 m. airis, kovinis sportas. Pajamos – 180 mln. dolerių, iš jų reklamos pajamos – 158 mln. Sportinė veikla – 22 mln.

Pagrindinės pajamos gautos iš viskio „Proper No. Twelve“ pardavimų, kompanijų „DraftKings“, kompiuterinio žaidimo „Distopia“.

2. Lionelis Messi, 33 m. argentinietis, futbolas. Pajamos – 130 mln. dol., iš jų reklamos – 33 mln. Sportinė veikla – 97 mln.

Daugiausiai pajamų gauna tiesiogiai iš „Barcelona“ klubo, tarp rėmėjų – sutartis iki gyvenimo pabaigos su „Adidas“, vardinė drabužių linija, sukurta Tommy Hilfigerio sesers Ginny.

3. Cristiano Ronaldo, 35 m. portugalas, futbolas. Pajamos – 120 mln., iš jų reklamos – 50 mln. Sportinės veiklos – 70 mln.

Pirmasis pasaulio žmogus, „Facebook“, „Instagram“ ir „Twitter“ platformose sukaupęs 500 mln. sekėjų armiją. Per metus „Juventus“ klube uždirba vidutiniškai 64 mln. dolerių, turi sutartį iki gyvenimo pabaigos su „Nike“, rūpinasi savo vardo CR7 drabužių, papuošalų, viešbučių ir sporto salių linija.

4. Dakas Prescottas, 27 m. amerikietis, amerikietiškasis futbolas. Pajamos – 107,5 mln. dol., iš jų reklamos – 10 mln., sportinės veiklos – 97,5 mln.

Su Dalaso „Cowboys“ klubu pasirašęs 4 metų 160 mln. dolerių vertės sutartį žaidėjas gavo įspūdingą 66 ml. dolerių vienkartinę premiją už sutarties pasirašymą.

5. LeBronas Jamesas, 36 m. amerikietis, krepšinis. Pajamos – 96,5 mln., iš jų reklamos – 65 mln., sportinės veiklos – 31,5 mln.

Jo sportinės veiklos pajamos yra krepšininko metinė alga, o už aikštės ribų LeBronas ėmėsi vaidybos, sutikdamas filmuotis kultinio „Kosminio krepšinio“ tęsinyje. Jį remia „PepsiCo“, o neseniai krepšininkas įsigijo nedidelę dalį koncerno „Fenway Sports Group“ akcijų. Koncernas valdo Bostono „Red Sox“ beisbolo klubą ir „Liverpool“.

6. Neymaras, 29 m. brazilas, futbolas. Pajamos – 96 mln. dol., iš jų reklamos – 19 ml. sportinės veiklos – 76 mln.

Jo trijų socialinių tinklų sekėjų armiją sudaro 282 mln. internautų. Pernai Neymaras išsiskyrė su „Jordano“ prekės ženklu ir tapo „Puma“ ambasadoriumi.

7. Rogeris Federeris, 39 m. šveicaras, tenisas. Pajamos – 90 mln., iš jų reklamos – 90 mln., sportinės veiklos – 0,03 mln.

Praėjusiais metais dėl traumų iš esmės nežaidė, tačiau vis tiek susižėrė įspūdingą pinigų sumą iš rėmėjų – „Rolex“, „Credit Suisse“ ir „Uniqlo“.

8. Lewisas Hamiltonas, 36 m. anglas, lenktynininkas. Pajamos – 82 mln., iš jų reklamos – 12 mln., sportinės veiklos – 70 mln.

Pernai septintą kartą pasaulio čempionu tapęs britas gavo solidų priedą prie savo ir taip didžiulės algos bei pasirašė naują sutartį su „Mercedes“. Jo reklamdavių portfelį sudaro „Tommy Hilfiger“, „Monster Energy“ ir „Puma“.

9. Tomas Brady, 43 m. amerikietis, amerikietiškasis futbolas. Pajamos – 76 mln., iš jų reklamos – 31 mln., sportinės veiklos – 45 mln.

Tikra šio sporto legenda pernai laimėjo „Super Bowl“ titulą, o komerciniame lauke turi solidžias sutartis su optikos įmone „Christopher Cloos“ bei drabužių gamintoju „Fanatics“. Sportininkas po truputį žengia į verslo pasaulį ir pats.

10. Kevinas Durantas, 32 m. amerikietis, krepšinis. Pajamos – 75 mln., iš jų reklamos – 44 mln., sportinės veiklos – 31 mln.

Sportinės veiklos pajamas sudaro alga, turi įmonę „Thirty Fie Ventures“, įsigijo dalį futbolo klubo Filadelfijos „Union“ akcijų bei kišenę pasipildė puikia investicija, kai 2016 m. investavo milijoną dolerių į startuolį „Postmates“, kurįneseniai įsigijo „Uber“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.