Sportas

2016.06.23 17:14

LKL metams diskvalifikavo D. Rediką

15min.lt2016.06.23 17:14

Sutartį kitam sezonui su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa turintis 23-jų metų puolėjas Dovydas Redikas šios ekipos aprangos nevilkės. Artimiausius metus krepšininkas nevilkės ir bet kurios kitos LKL komandos marškinėlių, praneša Lietuvos krepšinio lyga.

Tai paaiškėjo po Lietuvos krepšinio lygos atlikto tyrimo, kurio metu buvo nustatyta, jog krepšininkas pažeidė 2015-2016 metų žaidėjo/trenerio deklaracijos principus apie teisingą ir atsakingą žaidimą Lietuvos krepšinio lygos organizuojamose varžybose.

Išnagrinėjusi visą surinktą medžiagą, išklausiusi krepšininko parodymus, LKL drausmės komisija, vadovaudamasi „Tete-a-Tete Casino – LKL“ 2015-2016 metų čempionato nuostatų straipsniu 32.16., skyrė krepšininkui vienerių (1) metų diskvalifikaciją iš Lietuvos krepšinio lygos organizuojamų varžybų.

LKL drausmės komisija atlikusi tyrimą išsiaiškino, jog LKL žaidėjo deklaraciją pažeidė ir Rolandas Alijevas. Atsižvelgiant į tam tikras lengvinančias aplinkybes, t.y., kad krepšininkas pripažino padarytus nusižengimus ir pats parodė iniciatyvą dalyvauti prevencinėje veikloje aiškinant jauniems žaidėjams sporto etikos principų svarbą ir jų nesilaikymo pasekmes, LKL skyrė švelnesnę sankciją – sąlyginę diskvalifikaciją metams.

Jam leidžiama dalyvauti LKL čempionate, su sąlyga, kad jo atlikti drausmės pažeidimai per artimiausius metus nepasikartos ir bus įvykdytas pasižadėjimas dalyvauti švietėjiškoje veikloje. Kitu atveju LKL turės teisę skirti daug griežtesnes nuobaudas.

„Jau ne kartą esame minėję, kad netoleruosime tokių atvejų ir neleisime kenkti čempionato įvaizdžiui, komandų rezultatams. Apie tai garsiai vengiame kalbėti tol, kol nėra atliktas tyrimas ir nėra surinkti konkretūs įrodymai, jog krepšininkai galimai dalyvavo lažybose, susitarimuose ar kitaip darė poveikį rungtynių rezultatui. Tik atlikus tyrimą galime viešai pasakyti, jog tiek Dovydas Redikas, tiek Rolandas Alijevas pažeidė LKL žaidėjo deklaraciją. Ar Dovydas Redikas galės rungtyniauti kituose Lietuvos krepšinio lygų čempionatuose sprendžiame ne mes, o Lietuvos krepšinio federacija“, – po LKL drausmės komisijos priimto sprendimo teigė lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Šie sprendimai per septynias darbo dienas gali būti skundžiami LKF etikos, drausmės ir apeliacinei komisijai.

Lietuvos krepšinio lyga ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su klubų atstovais, teisėsaugos pareigūnais ir artimiausiu metu prisidės prie iniciatyvos, siekiant Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka reglamentuoti sankcijas už nesąžiningus susitarimus sporte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.