Sportas

2021.05.13 08:59

Savaitgalį Rygoje startuoja Baltijos šalių ir Lietuvos lenktynių sezonas

LRT.lt2021.05.13 08:59

Besidomintys lenktynėmis pastebėjo, kad gegužės pirmąją turėjęs prasidėti sezonas buvo kiek atidėtas. Žinoma, įvertinus aplinkybes bei įvertinus visas organizatorių pastangas, lieka džiaugtis, kad Baltijos šalių ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatai Bikerniekų trasoje startuoja vos trimis savaitėmis vėliau, pirmąjį etapą iš Kačerginės „Nemuno žiedo“ perkėlus į rudenį, skelbiama organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Rekordiniai dalyvių skaičiai

Pirmosioms šio sezono lenktynėms ruošiasi ne tik trumpųjų nuotolių lenktynių entuziastai, bet ir „endurance“ – ištvermės lenktynių mėgėjai. Tiesa, nors pastarųjų planus stipriai įtakojo pandemija ir siautėjantis virusas (organizatorių teigimu, dėl „COVID-19” iš starto rikiuotės pasitraukė dvi komandos), lenktynės tikrai nepraeis be įtemptų kovų iki pat paskutiniųjų vėliavų mostų.

Šiuo metu startui „Baltic Endurance 6 H Championship” (sutrumpintai – „BEC 6H”) serijoje ruošiasi 14 komandų, tarp kurių 9 – iš Lietuvos. Mėgėjų arba pradedančių sportininkų „Nankang Endurance Academy“ serijos rikiuotėje turėtume išvysti net 18 komandų. Šiose lenktynėse dalyviai važiuoja dvi valandas.

Tuo tarpu, „BaTCC“ („Baltic Touring Car Championship“) serijoje, startuos rekordinis dalyvių skaičius: nors kai kurie sportininkai tikina, kad dar nespėjo užsiregistruoti, čia jau gautos 83 paraiškos. Žinoma, čia dalyviai važiavimams bus skirstomi pagal klases. Taip pat, tarp šių paraiškų – ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato dalyviai.

Ypatingo dėmesio turėtų sulaukti trečiąjį sezoną skaičiuosianti „BMW 325 Cup” įskaita, kuri šį kartą žavi ne tik tuo, kad varžomasi praktiškai identiška technika, taip išsaugant intrigą iki pat finišo ir neišvengiant kovų visų lenktynių metu. Šiame etape „BMW 325 Cup” klasė turi rekordinį skaičių dalyvių: vienu metu turėtų startuoti net 35 automobiliai. Norint įvertinti, ar tai didelis automobilių skaičius, galima palyginti: Kačerginės „Nemuno žiede“ vienu metu gali varžytis tik 34.

Kiti dalyviai saikingai pasiskirsto tarp „V1600”, „TCR Baltic“, „Formula Mondial“ bei „Formula Easter“ (istorinių formulių), „BTC1”, „BTC2”, „BTC3”, „BTC4”, „BGT AM“ bei „BGT PRO“ įskaitų.

Tiesioginė transliacija

Negalintys savo akimis išvysti lenktyniaujančių bei palaikyti savų, neturėtų labai nusivilti: organizatoriai pasirūpino tiesiogine transliacija, kuri prasidės šeštadienį 10:00 valandą („Formula Historic“ dalyviams rikiuojantis starto tiesiojoje), prieš pirmąsias šio sezono lenktynes ir baigsis kartu su „BEC 6H” apdovanojimais 21 valandą 30 minučių.

Sekmadienį tiesioginė transliacija prasidės 12:30 val., prieš „ABC Race“ lenktynes, o baigsis – 18:00 val., kartu su „BGT AM“, „BGT PRO“, „BTC4” bei „TCR Baltic“ lenktynių finišu ir apdovanojimais.

Detalią informaciją apie renginį bei pilną dalyvių sąrašą ir tvarkaraštį galima rasti organizatorių internetiniame puslapyje www.batcc.eu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt