Sportas

2016.06.21 08:17

TOK spręs, ar Rusijos sportininkai galės dalyvauti Rio olimpiadoje

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vykdomasis komitetas Lozanoje spręs, ar dopingo skandalų krečiamos Rusijos sportininkai galės dalyvauti Rio de Žaneiro vasaros olimpinėse žaidynėse.

Penktadienį Tarptautinė lengvosios atletikos federacija nutarė, kad Rusijos atstovai olimpiadoje dalyvauti negalės.

Rusijos sporto vadovai dar tikėjosi, kad juos užtars TOK, tačiau jau kitą dieną jo atstovai pareiškė, jog visiškai palaiko Rusijos lengvaatlečių pašalinimą iš žaidynių.

Dar didesnė audra kilo po to, kai sekmadienį įtakingas Vokietijos leidinys „Der Spiegel“ paskelbė naujieną, kad TOK antradienį gali neleisti dalyvauti žaidynėse ne tik Rusijos lengvaatlečiams, bet apskritai visiems šios šalies sportininkams. Jeigu taip atsitiktų, kyla klausimas, kokiu būdu tai bus padaryta. 

Drastiškiausias variantas, jeigu TOK pašalins iš savo gretų Rusijos olimpinį komitetą. Kitas, dar paliekantis rusams galimybę vykti į Rio – jeigu galutinis sprendimas bus paliktas atskirų sporto šakų federacijoms.

Yra dar ir trečias variantas – kad olimpinėse žaidynėse bus leista dalyvauti atskiriems „nesusitepusiems“ Rusijos sportininkams, bet tokiu atveju jie startuos Brazilijoje, neatstovaudami jokiai šaliai.