2021.05.08 08:16

NBA naktis: įspūdingas Bogdanovičiaus benefisas, esminė „Mavericks“ pergalė ir skaudus smūgis „Lakers“ ambicijoms

LRT.lt2021.05.08 08:16

NBA reguliariajame sezone sužaista 10 rungtynių, o kelios iš jų komandoms buvo labai svarbios medžiojant vietą atkrintamosiose varžybose ar siekiant sutvirtinti savo jau turimą poziciją. Lyderių nepaleidžia „Suns“ ekipa, „Mavericks“ užsitikrino vietą atkrintamosiose, o Bojanas Bogdanovičius surengė nepamirštamą vakarą.

Jutos „Jazz“ (49-18) nežada užleisti pirmosios pozicijos Vakaruose. Namų aikštėje NBA lyderiai po atkaklios kovos 127:120 (40:41, 29:32, 29:26, 29:21) įveikė Denverio „Nuggets“ (44-23).

Įspūdingą pasirodymą surengė kroatas Bojanas Bogdanovičius, pataikęs 8 tritaškius ir įmetęs net 48 taškus.

Jis pasiekė ne tik savo karjeros rekordą NBA, bet ir visos Kroatijos krepšininkų geriausią rezultatą. Iki šiol rezultatyviausią mačą NBA buvo sužaidęs legendinis Draženas Petrovičius, 1993 m. pelnęs 44 taškus į „Rockets“ krepšį.

8 tritaškiai per mačą irgi yra B. Bogdanovičiaus karjeros rekordas bei pakartotas „Jazz“ klubo rekordas, o daugiau taškų pastarąjį kartą buvo surinkęs tik pats Karlas Malone`as, kai 1998 m. įsūdė 56.

„Nuggets“ gretose Nikola Jokičius liko per vieną atkovotą kamuolį nuo trigubo dublio.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Jazz“ išsiveržė į priekį 103:99 ir per likusį laiką „Nuggets“ jau nepirmavo. Denverio ekipa buvo priartėjusi iki 118:121, bet Jordanas Clarksonas smeigė tritaškį, B. Bogdanovičius sumetė baudas ir mačas buvo baigtas.

Pergalė „Jazz“ ekipai leido išsaugoti pirmąją vietą Vakaruose ir visoje NBA, tačiau Fynikso „Suns“ ekipa lenkia tik viena pergale. „Jazz“ jau dvi savaites rungtyniauja be susižeidusio lyderio Donovano Mitchello, kuris greičiausiai į aikštę grįš tik atkrintamosioms.

„Jazz“: B. Bogdanovičius (8/12 dvit., 8/10 trit., 8/8 baud., 8 atk. kam.) 48, J. Clarksonas (6/14 trit., 8 rez. perd.) 21, R. Gobertas (9 atk. kam.) 14, G. Niangas 13, J. Inglesas (9 rez. perd.) 10.

„Nuggets“: M. Porteris (4/9 trit., 7/7 baud.) 31, N. Jokičius (7/9 dvit., 9 atk. kam., 13 rez. perd.) 24, P. Millsapas 19, A. Riversas (5/7 trit.) 18, A. Gordonas 10.

Vietą atkrintamosiose jau galutinai užsitikrino Dalaso „Mavericks“ (39-28) krepšininkai, namuose 110:90 (33:19, 29:18, 24:28, 24:25) susitvarkę su Klivlendo „Cavaliers“ (21-46).

Dalaso ekipa varžovus į nokdauną pasiuntė per du kėlinius, po kurių pirmavo 62:37 ir nugalėtojas iš esmės buvo aiškus.

Vos 23 minutes žaidęs „Mavs“ lyderis Luka Dončičius surinko 24 taškus, pasiųsdamas „Cavaliers“ į 9-ąjį iš eilės pralaimėjimą. Sekmadienį komandos tarpusavyje žais dar sykį. Slovėnas nežaidė paskutinių 16-os rungtynių minučių.

L. Dončičius šiose rungtynėse pasiekė 5000 karjeros pelnytų taškų ribą, tapdamas ketvirtu jauniausiu tai padariusiu žaidėju po LeBrono Jameso, Kevino Duranto ir Camrleo Anthony.

„Mavericks“: L. Dončičius (1/5 trit., 8 atk. kam.) 24, T. Hardaway`us 20, J. Richardsonas 18.

„Cavaliers“: C. Sextonas (9/16 dvit.) 27, C. Osmanas (2/10 trit., 7 rez. perd.) 22, I. Okoro 15.

Labai intriguojanti kova vyko Portlande, kur „Trail Blazers“ (38-29) krepšininkai lentelės kaimynų dvikovoje 106:101 (34:22, 25:33, 23:23, 24:23) palaužė Los Andželo „Lakers“ (37-30), nustumdami juos už garantuotų atkrintamųjų varžybų ribos.

„Trail Blazers“ krepšininkai įsitaisė šeštoje vietoje, o „Lakers“ dabar yra septinti. 7–10 vietas konferencijose užėmusios komandos po reguliaraus sezono žais dėl dviejų vietų atkrintamosiose.

Įspūdingą pasirodymą surengė Portlando ekipos lyderis Damianas Lillardas, pelnęs 38 taškus, taip užgoždamas 36 surinkusį „Lakers“ lyderį Anthony Davisą.

Šeimininkų spurtas 10:2 likus žaisti kelias minutes suteikė 10 taškų persvarą (100:90), tačiau tada 7 taškus iš eilės pelnė A. Davisas ir likus minutei „Lakers“ atsiliko tik per metimą – 97:100.

Kitoje atakoje A. Davisas blokavo Jusufo Nurkičiaus metimą, tačiau Kyle`as Kuzma prametė tritaškį, per likusį laiką D. Lillardas CJ McCollumas įtvirtino pergalę baudų metimais.

„Lakers“ šiose rungtynėse ir vėl žaidė be LeBrono Jameso ir Denniso Schroderio. Pirmasis į aikštę grįš kitos savaitės viduryje, vokietis karantinuojasi.

Sunku įsivaizduoti atkrintamąsias be tokios sudėties „Lakers“ ekipos ir L. Jameso, kuris jau anksčiau sakė, kad papildomos rungtynės po reguliaraus sezono pabaigos yra absurdas.

Nugalėtojus į priekį vedė ir pirmą kartą po pandemijos į rungtynes jų arenoje grįžę sirgaliai.

„Lakers“ liko sužaisti su „Suns“, „Knicks“, „Rockets“, „Pacers“ ir „Pelicans, o „Trail Blazers“ – su „Spurs“, „Rockets“, „Jazz“, „Suns“ ir „Nuggets“.

„Trail Blazers“: D. Lillardas (7/9 dvit., 5/9 trit., 9/9 baud., 7 rez. perd.) 38, CJ McCollumas 21, N. Powellas 19, J. Nurkičius (13 atk. kam.) ir E. Kanteris po 10.

„Lakers“: A. Davisas (10/20 dvit., 2/3 trit., 10/15 baud., 12 atk. kam., 5 rez. perd.) 36, A. Caruso (8/16 metim.) 18, K. Caldwellas-Pope`as 17.