Sportas

2021.05.07 18:03

Pilietybės siekianti Reed prabilo lietuviškai, o dailiojo čiuožimo pora jau ruošia naują programą

Ramūnas Grumbinas, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.07 18:03

Šokėjai ant ledo Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius po pasaulio čempionato Stokholme pusantro mėnesio yra užstrigę Europoje. Jie negauna leidimo vykti treniruotis į Kanadą. Pora yra Kaune ir naujų programų mokosi su Lietuvos čiuožimo garsenybėmis.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – geriausia visų laikų Lietuvos šokių ant ledo pora – visą savaitę padėjo dabartinei Lietuvos čiuožėjų porai – Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui – Kaune rengti laisvąją programą naujajam sezonui. Jaunieji čiuožėjai gavo naujų idėjų ir įkvėpimo.

„Mes su Margarita linkime jiems kuo didžiausios sėkmės, ištvermės, geros nuotaikos, sveikatos, Margarita prideda ir šypsotis kuo dažniau, taip kaip jie dabar šypsosi“, – teigė P. Vanagas.

Žinios. Baltarusija skelbia parengusi atsakomąsias sankcijas ES

„Mes įpratę prie tam tikro standarto kas vyksta šiuo metu ir visas pasaulis yra pripratęs prie to standarto. Tai gal šviežia banga naujų žinių ir naujų judesių padės mums išsiskirti ir kartu mums patiems suteiks daugiau laimės čiuožiant. Tai labai džiaugiamės“, – kalbėjo S. Ambrulevičius.

Programa bus demonstruojama ateinančio sezono pasaulio taurės varžybose, Europos ir pasaulio čempionatuose. Bet, ar ji taps ir olimpine – dar negalima tvirtinti. A. Reed ir S. Ambrulevičius į ateinančią žiemą Kinijoje vyksiančias olimpines žaidynes galės vykti tik jei amerikietei partnerei bus suteikta Lietuvos pilietybė. Dokumentai pateikti, bet valstybės institucijų sprendimo tenka laukti. O Allison ne tik čiuožia, bet ir mokosi kalbos.

„Mums yra garbė, kad mūsų naują programą pastatė Margarita ir Povilas, su jais dirbti yra nuostabu, mes su nekantrumu laukiame kada galėsime pasirodyti su savo nauja programa, naujame sezone“, - lietuviškai kalbėjo A. Reed.

Yra ir daugiau neaiškumų – po savaitės ledo Kauno arenoje turėtų nelikti. Čiuožėjai jau turi bilietus į po 10-ties dienų vyksiantį skrydį į Monrealį pas savo trenerius, tačiau dėl pandeminių apribojimų leidimo įvažiuoti į Kanadą dar neturi. Ir neaišku, ar iki skrydžio spės gauti. Todėl čiuožėjai turi ir atsarginį variantą – važiuos ruošti trumposios programos į Italiją ir ten lauks leidimo išvykti į Kanadą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.