Sportas

2016.06.20 15:49

Savaitgalį Trakuose – paskutinės irkluotojų varžybos prieš olimpines žaidynes

LRT.lt2016.06.20 15:49

Birželio 24–26 dienomis Trakuose vyks tradicinė irklavimo regata „Gintariniai irklai“, kurioje bus galima paskutinį kartą prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes išvysti besivaržančius visus pajėgiausius Lietuvos irkluotojus.

„Gintariniai irklai“ kasmet sulaukia vis didesnio pasaulio irkluotojų susidomėjimo. Šiemet regatoje dalyvaus virš 500 sportininkų, tarp kurių bus ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Moldovos, Švedijos ir net Kinijos irkluotojai.
 
Švedai ir kinai į „Gintarinius irklus“ atvyks antrą kartą, o kitų šalių sportininkai regatoje dalyvauja nuolat.

Pasak Lietuvos irklavimo federacijos prezidento Dainiaus Pavilionio, užsieniečius į Lietuvą vilioja geros sąlygos ir pajėgūs varžovai.
 
„Tai yra viena didžiausių regatų Baltijos šalyse, kasmet ji vyksta labai geru laiku, kai komplektuojamos įvairių šalių rinktinės. Visiems tai yra labai geros kontrolinės varžybos, ypač estams ir latviams, kurie neturi tokių gerų sąlygų, – sakė Lietuvos irkluotojų vadovas. – Kinai prieš keletą metų atsivežė pabandymui aštuonvietę, o šiemet atvyks su daugiau valčių. Visiems gerai išbandyti jėgas su pajėgiais varžovais tarptautinio lygio trasoje. Juo labiau, kad tai bus kontrolinės varžybos prieš liepos 9–10 dienomis vyksiantį Europos jaunių čempionatą, tad ir sąlygos bus atitinkamo lygio.“

Tarp svečių iš užsienio šiemet pajėgumu išsiskiria olimpinėse žaidynėse dalyvausianti švedė Ana Malvina Svennnung ir 2016 metų Europos čempione tapusi bei lietuvius antrojoje vietoje palikusi estų porinės keturvietės komanda, rašoma pranešime spaudai.

Geriausiems Lietuvos irkluotojams „Gintariniai irklai“ taps paskutiniu jėgų patikrinimu prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Trakuose irklavimo gerbėjai šiemet išvys visus mūsų olimpiečius: vienvietes irkluojančius Liną Šaltytę ir Mindaugą Griškonį, dvivietes irkluos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris bei porinės keturvietės įgulą Dovydą Nemeravičių, Martyną Džiaugį, Dominyką Jančionį ir Aurimą Adomavičių (Žygimantas Gališanskis dalyvaus vienviečių varžybose).

Atrankos varžybose sportininkų kovas bus galima stebėti penktadienį nuo 16 val., o finalai vyks šeštadienį nuo 14.30 val.

Sekmadienį geriausių Lietuvos irkluotojų laukia nedideli eksperimentai. Merginos vėl startuos savo rungtyse, o į porinę keturvietę valtį su M. Džiaugiu. D. Jančioniu ir A. Adomavičiumi šį kartą sės Ž. Gališanskis. Tuo metu D. Nemeravičiaus partneriais taps M. Griškonis, R. Maščinskas ir S. Ritteris.

Sekmadienį varžybos Trakuose vyks nuo 9 iki 16 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.