Sportas

2016.06.20 14:56

Išretėjusios rinktinės startas Palangoje – be 8 žaidėjų

Ramus saulėtas pirmadienio rytas Palangoje. Dar gerokai prieš devynias rinktinės kapitonas Robertas Javtokas stumdė vežimėlį su vaikeliu „Vanagupės“ viešbučio prieigose. Kitaip nei pernai, kai visą rytą pliaupė lietus, Lietuvos rinktinės krepšininkus pirmąją pasirengimo olimpinėms žaidynėms dieną pajūris pasitiko saulėtai. Ar saulė išpranašaus pirmąjį olimpinį krepšininkų medalį po 16 metų pertraukos?

Krepšininkas svarbiausia buvo suspėti iki pirmųjų komandos pietų, kurie prasidėjo 14 valandą. 14 val. 45 min. buvo numatytas pirmasis komandos susirinkimas, iškart po jo – spaudos konferencija.

Anksčiausiai dažniausiai atvyksta rinktinės naujokai. Senbuviai jau tiksliai žino tvarką nacionalinėje komandoje, todėl jau gali pasiskaičiuoti laiką.

Tiesa, pavyzdžiui, Robertas Javtokas jau ne pirmą kartą įsikuria „Vanagupėje“ dar rinktinės stovyklos išvakarėse.

Todėl pirmadienio rytą jis leido ne automagistralėje Vilnius-Klaipėda, o ramiai laukdamas savo bendražygių jau vietoje.

Ne visi jie gali pradėti pasirengimą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms nuo pat stovyklos pradžios. Į Palangą dar neatvyko Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Domantas Sabonis, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

„Sūnaus nėra, tai tėvas atvažiavo pavaduoti“, – sveikindamasis su Arvydu Saboniu juokavo Jonas Kazlauskas.

Anksčiausiai į rinktinės viešbutį susirinko treneriai ir komandos personalas – Gintaras Krapikas, Žydrūnas Vilenčikas, Juozas Petkevičius, Aidas Buzelis, Vytenis Trumpickas, Linas Kunigėlis, Petras Mikučionis.

Juozukui įžengus pro duris viešbučio foje iškart pagyvėjo.

„Nežinau kodėl, bet jaučiu baimę. Baisiau nei prieš Rugsėjo 1-ąją. Suvaikėjau gal“, – jaudulį tvardė rinktinės talismanas.

Į „Vanagupės“ parkavimo aikštelę maždaug 12 val. 30 min. didingai įvažiavo naujasis modernus Lietuvos rinktinės autobusas. Tiesa, jame buvo tik vienas krepšininkas – Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Adas Juškevičius bei fizioterapeutas Aleksejus Peleckij.

Netrukus atvyko Rokas Giedraitis, o vienu automobiliu Palangą pasiekė kauniečių trijulė – visi trys rinktinės debiutantai: Edgaras Ulanovas, Vaidas Kariniauskas ir Marius Grigonis. Paskutiniam ketvirtajam debiutantui Mindaugui Girdžiūnui kelionė neprailgo – „Neptūno“ įžaidėjas yra klaipėdietis.

„Sveiki, Vaidas“, – dar nepažįstamiems rinktinės personalo nariams spausdamas ranką prisistatinėjo V. Kariniauskas.

Jonas Kazlauskas gudriai išvengė fotografų blyksčių „Vanagupės“ prieigose – į viešbutį žengė per kitą įėjimą.

„Treneris gudriai!“ – juokėsi Gintaras Krapikas. Netrukus vyrai šnekučiavosi ir apie Europos futbolo čempionatą.

Prieš pat 14 val. viešbutyje pasirodęs Renaldas Seibutis tekinas skubėjo prie registratūros. O stovyklos pradžią įtvirtino Arvydas Sabonis.

Beje, „Vanagupės“ fojė pirmadienio rytą buvo patogiai įsitaisę ne Lietuvos krepšininkai, o aukšti tamsaus gymio vyrukai su raudonais marškinėliais. Pasirodo, čia stovyklauja ir Tuniso krepšinio rinktinė, kuri liepą Italijoje kovos dėl olimpinio kelialapio į Rio. Su Tunisu lietuviai Klaipėdoje susitiks liepos 1-ąją.

Afrikos krepšinio atstovus nustebino fotografų dėmesys, bet žaidėjai nepasimetė ir noriai stabtelėjo nuotraukai.

Popiet po J. Kazlausko kalbos krepšininkai trumpai atsipūs ir pirmadienio pavakarę rinksis į pirmąją treniruotę Palangos stadione. J.Kazlauskas keletą dienų atliks stebėtojo vaidmenį – fizinio rengimo pratybose žaidėjus muštruos Sigitas Kavaliauskas.

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5–21 dienomis.

Rinktinės kandidatai

 
Pozicija Žaidėjas
Žaidėjas Mantas Kalnietis, Mindaugas Girdžiūnas, Adas Juškevičius, Vaidas Kariniauskas
Atakuojantys gynėjai Renaldas Seibutis, Artūras Milaknis, Rokas Giedraitis
Lengvieji krašto puolėjai Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Deividas Gailius, Marius Grigonis
Sunkieji krašto puolėjai Paulius Jankūnas, Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas
Vidurio puolėjai Jonas Valančiūnas, Antanas Kavaliauskas, Robertas Javtokas, Darjušas Lavrinovičius