Sportas

2016.06.19 11:51

1000 km lenktynėse Estijoje lietuviai pateko tarp prizininkų

ELTA 2016.06.19 11:51

„Hankook Baltic 1000 km“ lenktynės Pernu (Estija) nuo starto iki finišo buvo pažymėtos stipriu lietumi ir uraganiniu vėju, tačiau tai nesutrukdė Lietuvos ekipažams užlipti ant prizininkų pakylos.

Komandos iš Olandijos „JR Motorsport BMW“ automobiliai pirmavo iškart po starto, tačiau netrukus į antra vietą pakilo lietuviška „Medinio ratlankio“ komanda su „Honda Integra“. Praėjus beveik trims valandoms „JR Motorsport“ ekipos BMW GT-R pagrindinėje trasos tiesiojoje neišvengė stipraus kontakto su apsauginiais barjerais. Po šio incidento lenktynės buvo valandai nutrauktos, kol trasos darbuotojai remontavo atitvarus, o ir vėliau kelis kartus vairuotojams buvo draudžiama važiuoti didesniu nei 60 km/h greičiu dėl prastų oro sąlygų. Dėl vis stiprėjančio vėjo ir lietaus lenktynės buvo baigtos po aštuonių valandų kovos.

Lietingas oras suteikė šansą savo gabumus parodyti vairuotojams ir su ne tokiais galingais automobiliais. Juo puikiai pasinaudojo Lietuvos „Alfa Romeo klubas“ su „Alfa Romeo GT“, finišą pasiekę antroje vietoje. „Igorio lankų“ „VW Golf“ kurį laiką nusileido estams iš „Aamann Racing“, bet ne tik sugebėjo juos aplenkti, bet ir beveik pavijo tautiečius su „Alfa Romeo“, tačiau iki finišo likusio laiko nebepakako pakilti aukščiau trečios vietos.

„Hankook Baltic 1000 km“ lenktynėse dalyvavo pilotai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Olandijos, Belgijos ir JAV. Trijų dienų renginio metu vyko „Nissan 12H Silent Challenge“, „Crosskart“, „Mini Žiedo“, „Mannergute Mooduvott“, „Startline 4H“ lenktynės.

Lenktynės buvo tiesiogiai transliuojamos Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Valandos trukmės įrašą rodys palydovinis „Motors TV“ kanalas.