Sportas

2021.05.05 23:25

Dviprasmiškos Lietuvos olimpiečio mintys iš Šveicarijos – vargai dėl užrašo „Lietuva“ ir nupieštas niūrus Vilniaus vaizdas

LRT.lt2021.05.05 23:25

Šį sezoną geriausius karjeros rezultatus pasiekęs kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas sulaukė dėmesio iš Šveicarijos žurnalistų.

22-ejų sportininkas vasarį Kortina d‘Ampece (Italija) vykusiose planetos pirmenybėse didžiojo slalomo lenktynėse užėmė 23-ąją vietą tarp 100 startavusių dalyvių. Toks rezultatas tapo geriausiu Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje.

Tačiau po sezono Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvio „La Regione“ žurnalistei Sabrinai Melchiondai duotas interviu nuskambėjo labai dviprasmiškai.

Jau pačioje publikacijos pradžioje rašoma, kad nors ir ant sportininko striukės puikuojasi užrašas Lietuva, tačiau sportininko širdyje įsispaudęs Tičinas. Pastarasis – kantonas Šveicarijos pietuose, kuris yra netoli Italijos sienos.

Nors A. Drukarovas gimė Vilniuje, tačiau į Šveicariją persikėlė gyventi prieš gerą dešimtmetį.

„Aš nesu talentas, tačiau labai daug dienų praleidžiu ant sniego. Treniruojuosi labai įvairiomis sąlygomis: ant ledo, ant platumos, ant plokštumos, ant minkšto ir kieto sniego.

Aš jau dešimt metų gyvenu Šveicarijoje ir Lietuvoje tokių tikslų būtų neįmanoma pasiekti dėl natūralių priežasčių: reikia kalnų, reikia kietų dangų, reikia labai stačių trasų, sudėtingų trasų.

Druskininkuose galima paruošti savo bazinę techniką, kas tikrai puikiai veikia ir aš areną išnaudojau daugybę kartų. Bėt vėliau techniką reikia tobulinti sudėtingose trasose“, – LRT RADIJUI yra sakęs stipriausias šalies kalnų slidininkas.

Tačiau Šveicarijos žurnalistei Lietuvoje gimęs sportininkas nupiešė kur kas niūresnį mūsų šalies vaizdą.

„Lyginant su Tičinu, tai Vilniuje visiškai kitas pasaulis. Man teko iki šešerių metų gyventi sovietiniame daugiabutyje. Tuo metu niekas nieko neturėjo, žaidžiant kieme reikėjo būti atsargiam, kad nesusižeistum su ant žemės gulinčiais švirkštais. Joks vaikas to neturėtų matyti.

Mano tėtis buvo rusas, kurio aš niekada nemačiau. Todėl tik dar labiau vertinu tai, ką turiu dabar ir dar geriau suprantu pinigų vertę. Mano mama padarė viską, kad man nieko netrūktų, o galimybė atvažiuoti į Šveicariją yra vienas iš geriausių dalykų“, – įspūdžiais su „La Regione“ dalinosi A. Drukarovas.

Galiausiai straipsnyje buvo aprašyti ir sportininką varginantys jausmai vilkint aprangą su užrašu „Lietuva“.

„Lietuvos jau neatpažįstu savo aplinkoje, nekalbant apie virtuvę ar klimatą. Nebesuprantu ir lietuvių būdo. Netgi draugų iš Tičino pokštus suprantu kur kas geriau nei lietuvių. Apgailestauju, kad mano šeimai prieš daugelį metų teko palikti Lietuvą, tačiau vietinė valdžia nebuvo sukūrusi sąlygų įsidarbinti, nebuvo kitos alternatyvos.

Mane vargina savęs, kaip Lietuvos sportininko, suvokimas. Lietuvoje krepšinis yra svarbiausias, tad į visas kitas sporto šakas nėra kreipiama dėmesio. Sportininkai nėra palaikomi ir kur kas dažniau sulaukia kritikos dėl pasirinkimo.

Šveicarijoje yra visiškai skirtingai. Kaip pavyzdį pateiksiu savo dalyvavimą projekte „Aš tikiu tavimi“. Man pavyko surinkti nemažai lėšų iš Šveicarijos gyventojų, o mane sužavėjo vietinių žmonių solidarumas, noras padėti, nors ir nesu žinomas ar pasiekęs didžiulių laimėjimų“, – pasakojo sportininkas.

A. Drukarovas taip pat atskleidė, kad jis šiuo metu jaučiasi kur kas artimesnis Šveicarijai nei gimtajai šaliai. Šveicarijos kalnuose jį sužavėjo vietinė virtuvė ir klimatas, o sportininkas svečioje šalye jaučiasi puikiai pritapęs.

Kalnų slidininkas Šveicarijoje treniruojasi su „Swiss Ski“ klubu, kuris suteikia puikias sąlygas sportininko tobulėjimui. Atskleista, kad Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija dengia didžiąją dalį išlaidų, tačiau be privačių rėmėjų A. Drukarovas taip pat neišsiverstų.

„Be šio klubo nebūčiau pakilęs iki tokio lygio, kokiame esu dabar. Jie mane palaiko visais būdais ir man dėl to pavyko padaryti šuolį karjeroje, o aš dėl to ypatingai džiaugiuosi“, – teigė kalnų slidninkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.