2021.05.05 22:32

Po dramatiškų rungtynių Schilleris liko patenkintas pergale, Čanakas apgailestavo dėl paskutinės atakos

LRT.lt2021.05.05 22:32

„Sunkios rungtynės, kokių ir tikėjomės, viskas sprendėsi paskutinių atakų metu, kurias surengėme gerai – esu patenkintas pergale“, – po pergalė LKL pirmenybėse kalbėjo Kauno „Žalgirio (31-3) treneris Martinas Schilleris.

Austro auklėtiniai trečiadienį namuose 70:68 (19:18, 16:15, 14:12, 21:23) susitvarkė su Panevėžio „Lietkabeliu“ (21-13), kuriam šis pralaimėjimas gali kainuoti trečiąją vietą reguliariajame sezone.

Norint užimti trečią poziciją reguliariajame sezone „Lietkabeliui“ reikia turėti bent tiek pat pergalių, kiek turi Utenos „Juventus“ (22/13), nes tarpusavio pranašumas priklauso Nenado Čanako auklėtiniams. „Lietkabeliui“ dar liko rungtynės su Alytaus „Dzūkija“ ir Vilniaus „Rytu“, o uteniškiai kausis su Prienų „CBet“.

Jei „Juventus“ nugalės Prienų klubą, „Lietkabeliui“ reikės laimėti prieš abu likusius varžovus.

Trečiadienio dvikova susiklostė kaip niekad atkakliai. Komandos vis tai didino, tai mažino skirtumą, o atotrūkis buvo nedidelis – „Žalgiris“ po pirmo ketvirčio pirmavo 19:18, po antrojo – 35:33.

Intriga nemažėjo ir po pertraukos, nors „Žalgiris“ ir jautėsi kiek saugiau (49:43), bet tolimais metimais „Lietkabelis“ išliko artimoje kovoje – 48:49. Vis dėlto „Žalgiris“ ėmė judėti pirmyn užtikrinčiau: iš toli pataikė R.Jokubaitis, Artūras Milaknis, baudas pridėjo Marius Grigonis, tad ekipas skyrė jau 9 taškai – 57:48.

Tačiau „Lietkbalis“ sugebėjo atsitiesti ir viskas sprendėsi paskutinę minutę.

Thomasas Walkupas pataikė baudos metimus, bet Vytenis Lipkevičius pataikė tritaškį ir „Lietkabelis“ buvo priekyje – 68:67. Po minutės pertraukėlės tuo pačiu atsakė Th. Walkupas (70:68), pataikęs kertinį mačo metimą, o Gyčio Masiulio tolimas šūvis rezultato nebekeitė.

„Lietkabelis“ yra Europos taurės komanda, turinti talentingų žaidėjų – tai yra priežastis, kodėl visos ketverios rungtynės su šia ekipa buvo nelengvos“, – po dvikovos kalbėjo M. Schilleris.

Jis taip pat atskleidė, kad dar reguliariojo sezono metu tikisi aikštėje išvysti žaidžiantį Patricio Garino.

Tuo tarpu „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas užsiminė, kad pergalę galėjusi atnešti paskutinė ataka nebuvo išpildyta gerai.

„Intensyvios rungtynės, kuriose vienas kamuolys nulėmė viską. Jei nori laimėti prieš „Žalgirį“, turi vykdyti instrukcijas pagal planą. Bet tiek paskutinė puolimo ataka, tiek gynyba idealūs nebuvo“, – kalbėjo N. Čanakas.