Sportas

2021.05.05 19:34

Ignui Brazdeikiui sugrąžinta Lietuvos pilietybė

LRT.lt2021.05.05 19:34

Ignas Brazdeikis greitu metu galės užsivilkti Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius.

Basketnews.lt žurnalistas Lukas Malinauskas praneša, kad 22-ejų žaidėjui suteiktas Lietuvos Respublikos piliečio statusas.

„I. Brazdeikis turi oficialų patvirtinimą, kad yra Lietuvos Respublikos pilietis. Paso gamybos procesu jis užsiims vos pasibaigs NBA reguliarusis sezonas“, – basketnews.lt portale cituojamas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) direktorius Justas Kalinauskas.

Apie tai vėliau BNS informavo Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

„Jam buvo atkurta pilietybė, nes po sausio pirmos dienos įsigaliojo pakeitimai, pagal kuriuos vaikai, jeigu jie gimė Lietuvos piliečiais ir po to įgijo kitos valstybės pilietybę, jie dabar gali išsaugoti abi pilietybes“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Ji sakė negalinti pasakyti tiksliai, kada pilietybė buvo atkurta I. Brazdeikiui, tačiau sprendimas buvo priimtas per pastarąsias kelias savaites.

LKF dar sausio pabaigoje buvo pranešę, kad I. Brazdeikis Prezidentūrai oficialiai įteikė visus reikalingus dokumentus ir siekia gauti Lietuvos pilietybę.

Lietuvių kilmės kanadiečių krepšininkas gimė Kaune, tačiau vėliau su tėvais emigravo į JAV. Iš ten persikėlė į Kanadą, kurios pilietybę jis šiuo metu ir turi.

I. Brazdeikis į NBA buvo pakviestas Niujorko „Knicks“ ekipos, bet daugiau rungtyniavo NBA G lygoje. Vėliau jis buvo išmainytas į Filadelfijos „76ers“ komandą, bet galiausiai su juo sutartis buvo nutraukta.

Tačiau I. Brazdeikis sulaukė dar vieno šanso NBA ir sudarė 10-ies dienų kontraktą su Orlando „Magic“ klubu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.