Sportas

2016.06.17 18:03

Masiškiausios MTB dviračių lenktynės grįžta į sostinę

LRT.lt 2016.06.17 18:03

Beveik pusantro tūkstančio dviračių profesionalų, mėgėjų ir entuziastų iš visos Lietuvos šį sekmadienį sugūžės į Vilnių, kur bus surengtas antrasis 2016 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapas. Laisvalaikio grupės laukia 20, mėgėjų grupės – 41, o profesionalų grupės – beveik 62 kilometrų trasa.

„Šiemet rengti Vilniaus etapą yra paprasčiau. Pernai tik ką buvo pasikeitusi miesto valdžia, tad nežinojome, ko tikėtis, nežinojome kokia bus jų reakcija mūsų atžvilgiu. Dabar žinome, kad mūsų maratonas lieka tarp svarbių miestui renginių“, – apie būsimą etapą kalbėjo pagrindinis taurės organizatorius Arūnas Daugirdas.

Kaip ir kasmet, startas dviratininkams bus duotas Saulėtekyje – ten pat bus paskelbtas ir finišas. Vilniaus etapas iš visų penkių maratonų reikalauja daugiausiai technikos įgūdžių. Čia netrūksta kalniukų (280 m), nusileidimų (282 m), posūkių, smėlio ir panašiai.

„Vilniaus etapas nėra pats sudėtingiausias, veikiau jis yra pats techniškiausias. Ar bent vienas įdomiausių. Kiekvienais metais čia mes mušame rekordus ir tai mus labai džiugina.

Jei prieš keletą metų džiaugdavomės pasiektu tūkstančiu, tai dabar, dar nepasibaigus registracijai, dalyvių skaičius perkopė 1200. Sutikite, į vieną vietą sukviesti tiek dviračių sporto entuziastų niekam nėra lengva“, – pasakojo A.Daugirdas.

Pirmasis šių metų etapas buvo surengtas Druskininkuose, kurį laimėjo Eimantas Gudiškis, iškart už jo finišavo Domas Manikas, kuris pernai Vilniaus etape taip pat buvo antras, o užpernai – tapo nugalėtoju.
„Pernai pralaimėjau tik dėl varžovų puikaus komandinio darbo. Dviese mane pristabdė, o vienas rūko ir nurūko. Šiemet tikiuosi pakartoti 2014 metų triumfą, kai pačiame finiše aplenkiau Martyną Utkiną.

Kaip ir tada, jaučiuosi labai gerai pasiruošęs. Vienintelė problema – gerklės skausmas. Ar tai darys kažkokią įtaką, ar ne – pamatysime sekmadienį“, – pasakojo D.Manikas.

Kaip ir kituose maratonuose, Vilniaus etapas prasidės vaikučių iki šešerių metų lenktynėmis. Jas pakeis vaikų iki dešimties metų lenktynės, o vidurdienį startas bus duotas pagrindiniam maratonui, t. y. dalyviams, važiuojantiems 1, 2 arba 3 ratus po 20,6 km.

Tradiciškai, visuose penkiuose etapuose startavę dalyviai bus apdovanoti lojalumo medaliais, rašoma pranešime spaudai.