Sportas

2016.06.17 13:51

A. Gudaičio kryžkelė: vietoj rinktinės – į NBA klubą

15min.lt 2016.06.17 13:51

Artūro Gudaičio vasaros planai sudėlioti. Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas priėmė „Sacramento Kings“ kvietimą atvykti į Ameriką ir dalyvauti Las Vegaso vasaros lygoje, kuri vyks liepos 8–18 dienomis. Kartu tai turėtų reikšti, kad 22 metų 210 cm ūgio „centro“ neišvysime Lietuvos rinktinėje.

A. Gudaitis iki paskutinės akimirkos laukė daktarų verdikto. Aukštaūgiui grėsė operacija – čiurnose susidarė atplaišos, kurias galėjo tekti išsivalyti, o artroskopinė operacija reikštų 1–1,5 mėnesio be krepšinio.

Vis dėlto A.Gudaičiui pavyko išvengti operacijos. Jis nusprendė išbandyti savo jėgas „Kings“ stovykloje.

Praėjusių metų NBA naujokų biržoje A.Gudaitį 47-uoju šaukimu pasirinko „Philadelphia 76ers“, bet netrukus iškeitė į „Sacramento Kings“.

„Jie tikrai labai domisi manimi. Kviečia atvažiuoti. Nori, kad pasitreniruočiau su jais vasaros lygoje. Tikrai to negaliu neigti. Nori pamatyti mane gyvą – kaip judu, kaip sportuoju“, – šią savaitę interviu 24sek pasakojo A. Gudaitis.

„Centras“ pateko į Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą. Tačiau kadangi NBA vasaros lyga vyks pačiame nacionalinės komandos pasirengimo Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms įkarštyje, A. Gudaičio kandidatūra atkrenta.

„Labai apsidžiaugiau, tikrai, – po to, kai buvo pakviestas į rinktinės stovyklą, kuri startuos jau pirmadienį Palangoje, sakė A. Gudaitis. – Būti tarp kandidatų jau yra įvertinimas. Juk visi jie yra geriausi Lietuvos krepšininkai. Bet šiai akimirkai mano vasaros planai yra visai neaiškūs“.

Aiškėja, kad vasaros planuose – NBA svajonės siekis.

Jonas Kazlauskas turės kuo kompensuoti A.Gudaičio netektį. Kiti vidurio puolėjai Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše – Jonas Valančiūnas, Antanas Kavaliauskas, Darjušas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.