2021.05.04 08:45

Pasaulio snukerio čempionu ketvirtą kartą tapo Markas Selby

LRT.lt2021.05.04 08:45

37 metų Lesteryje gimęs anglas Markas Selby ketvirtą kartą karjeroje tapo pasaulio snukerio čempionu, kai finale 18:15 įveikė Shauną Murphy.

Prieš finalinę sesiją M. Selby buvo priekyje prieš varžovą 14:11, įtvirtino savo pranašumą ir laimėjo ketvirtąjį titulą karjeroje.

Finalas vyko sirgalių pilname „Crucible“ teatre Šefildo mieste – tradicinėje snukerio pasaulio čempionato vietoje.

Kartu su čempiono taure M. Selby atiteko ir 500 tūkst. svarų sterlingų piniginis prizas. Viso per karjerą 37-erių snukerio meistras jau yra uždirbęs beveik 6,8 mln. svarų.

„Laimėti pirmą kartą ir dar prieš Ronnie O`Sullivaną buvo svajonės išsipildymas. Laimėti keturis kartus yra tai, ko aš niekada neįsivaizdavau.

Kas kartą, patekęs į pasaulio čempionatą, stengiesi iš visų jėgų – tai labai sunkus turnyras ir tu niekada nežinai, kuris tau bus paskutinis.

Mano tikslas yra sugrįžti į pirmąją vietą pasaulio reitinge. Vis dar turiu tikslų savo karjeroje ir manau, kad einu teisingu keliu“, – BBC cituoja naująjį pasaulio čempioną.

Pasaulio snukerio žaidėjų reitinge M. Selby šiuo metu yra antras, o pirmoje vietoje – Juddas Trumpas.

Pasaulio čempionato finale M. Selby pirmą kartą žaidė dar 2007 m., tačiau 13:18 pralaimėjo Johnui Higginsui.

Pirmąjį titulą M. Selby iškovojo tik po 7 metų, kai 2014 m. finale 18:14 įveikė R. O`Sullivaną. Tuo metu anglas tiesiog dominavo prie snukerio stalo, laimėdamas tris čempiono titulus per 4 metus. Kitus du kartus jis triumfavo 2016 m. finale 18:14 įveikęs Dingą Jungui ir 2017 m. finale 18:15 atsirevanšavęs J. Higginsui.

Pastarasis kaip ir M. Selby dabar turi po 4 titulus, o aukščiau jų yra po 6 kartus čempionais tapę R. O`Sullivanas, Steve`as Davisas ir Ray`us Reardonas, 7 kartus čempionu yra tapęs vienintelis Stephenas Hendry.