Sportas

2021.05.04 08:22

Vokietijos futbolo vadas verčiamas iš posto dėl nacistinės remarkos

LRT.lt2021.05.04 08:22

Vokietijos futbolo asociacijos (DFB) prezidentas Fritzas Kelleris verčiamas iš savo posto dėl nacistinio palyginimo. Organizacijos vadovas viceprezidentą Rainerį Kochą palygino su nacių Vokietijos teisėju Rolandu Freisleriu.

Pirmadienį neeiliniame DFB posėdyje vyko slaptas balsavimas dėl nepasitikėjimo 64-erių F. Kelleriu ir jo rezultatai viską pasako: 26 regionų federacijos balsavo už nepasitikėjimą prezidentu, 9 buvo prieš, 2 nedalyvavo.

F. Kelleris DFB prezidentu išrinktas tik 2019 metais.

DFB išplatintame pranešime teigiama, kad prezidento palyginimas šokiravo delegatus ir yra niekaip nesuderinamas su demokratinėmis vertybėmis.

Pats F. Kelleris prieš šį neeilinį susirinkimą pripažino, kad padarė „didžiulę klaidą“ ir atsiprašė, tačiau atsisakė pats palikti savo postą.

F. Kelleris rūstybė užsitraukė palygindamas DFB viceprezidentą R. Kochą su nacių teisėju R. Freisleriu.

Pastarasis buvo nacių partijos narys, nuo 1934 iki 1942 m. ėjęs Trečiojo reicho teisingumo ministro pareigas, buvęs bene labiausiai bijomas teisėjas visame reiche, padėjęs į šalies teisinę sistemą įvesti nacių įstatymus.

1942 m. jis dalyvavo liūdnai pagarsėjusioje Wannsee konferencijoje, kur buvo priimtas galutinis sprendimas dėl Europos žydų. Po to jis tapo Liaudies teismo prezidentu, realiai jame ėjęs tiek teisėjo, tiek prokuroro pareigas, o jo valdymo metu teisme įvykdyta apie 5000 mirties bausmių.

1945 m. vasarį R. Freisleris žuvo per sąjungininkų bombardavimą Berlyne.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.