Sportas

2016.06.15 16:46

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – ir tradicinės, ir egzotiškos sporto šakos

LRT.lt 2016.06.15 16:46

Liepos 8–10 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS) dalyviai po rimtų diskusijų apie verslą, mokslą ir politiką galės atsipalaiduoti sportuodami. Renginio programoje – ne tik daugelio mėgstamų krepšinio, tinklinio, futbolo turnyrai ir bėgimo varžybos, bet ir Lietuvoje tik pradedanti populiarėti akrojoga bei visai negirdėtas footpool`as. O pabusti padės kareiviška mankšta.

Jau trečią kartą Prienų rajone, „Harmony park“ teritorijoje, vyksiančiame verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalyje bus galima jėgas išmėginti įvairiose sporto šakose. Susitikimo dalyviai jau gali burtis į komandas ir registruotis į krepšinio 3x3, mini futbolo bei paplūdimio tinklinio turnyrus.

Mini futbolo turnyre komandos susirungs dvejuose 10 min. trukmės kėliniuose. Bus žaidžiama 7 prieš 7, daugiausia komandoje galima registruoti 12 žaidėjų. Krepšinio varžybose bus rungtyniaujama 3 prieš 3, leidžiama registruoti iki 5 žaidėjų komandoje. Rungtynių trukmė – 10 min. arba iki 15 taškų. Mišrių komandų tinklinio turnyre bus žaidžiama 4 prieš 4, kol komanda pelnys 15 taškų. Komandoje bus galima registruoti iki 5 žaidėjų, bent viena iš jų privalo būti mergina.

Nugalėtojų laukia medaliai, taurės ir vertingi prizai. Turnyruose bus leidžiama dalyvauti ribotam komandų skaičiui, todėl organizatoriai ragina nedelsti. Registracija vyksta iki liepos 6 dienos. Daugiau informacijos – renginio tinklalapyje pljs.lt.

Tinklalapyje vyksta registracija ir į pasaulio lietuvių jaunimo bėgimą, kuris vyks liepos 9 d. Jo dalyviai gali rinktis iš dviejų distancijų – 2 km arba dukart ilgesnės. Pirmas toks bėgimas vyko praėjusiame PLJS. Tąkart jėgas išmėgino 50 dalyvių, šiais metais tikimasi sulaukti daugiau, juo labiau, kad distancija yra įveikiama kiekvienam, o bėgimo trasa apjungia visą Harmonizavimo parką.

Bėgikams pasiruošti ir tinkamai apšilti padės karys savanoris. Prie jų kviečiami prisijungti visi, norintys sužinoti, ką reiškia teisinga kareiviška rytinė mankšta. Po to smalsuoliai galės pabendrauti su kariu ir paklausinėti apie savanorystę.

Paskutinį rytą PLJS dalyviai bus laukiami akrojogos, kuri 2006-aisiais gimė Kalifornijoje, užsiėmime, kitu metu veiks Akrojogos aktyvi zona. Lietuvoje ši sporto šaka dar tik pradeda populiarėti. Vieno iš jos entuziastų – Karolio Valicko, akrojogą atradusio prieš ketverius metus, – įkurtos bendruomenės šūkis „AcroYoga in a Tie“ provokuoja: sportuoti galima net su kostiumu! Tam nereikia ypatingų priemonių ar specialaus pasirengimo. Akrojoga ypač naudinga žmonėms, kurie dėl sėdimo darbo, nepakankamo fizinio aktyvumo skundžiasi nugaros skausmais, padeda kovoti su stresu ir stiprina emocinį ryšį.

Dar naujesnis Lietuvoje – footpool`as, jau gana populiarus Vakarų Europoje. Jo taisyklės paprastos – kaip biliardo ar pulo, tačiau žaidžiama futbolo kamuoliais ir ant gerokai didesnio (5x2,5 m) stalo. Festivalio teritorijoje, sporto erdvėje, bus pakankamai vietos footpool`o stalui, tad jį bus galima išbandyti viso renginio metu.