2021.05.01 16:56

Valčiukaitei ir Karalienei – pasaulio irklavimo taurės etapo auksas

papildyta komentaru 17.24
LRT.lt2021.05.01 16:56

Zagrebe (Kroatija) vykęs pirmasis naujojo sezono pasaulio irklavimo taurės etapas sėkmingai susiklostė Lietuvos moterų porinei dvivietei.

Favoričių statusą turėjusios Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė nepaliko šansų savo varžovėms ir iškovojo aukso medalius.

A finale lietuvės į priekį įsiveržė nuo starto ir pirmos pozicijos nepaleido iki pat finišo – 6:50,46 min.

„Varėme maksimaliai... Gal kitiems iš šono gali pasirodyti, kad nėra rimta varžytis su dar keliomis įgulomis. O mums tai buvo įprastos varžybos – tik mažiau startų, mažiau įgulų“, – po varžybų sakė M. Valčiukaitė.

Antrąją vietą užėmė prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Rivera-Scaramozzino, kurios nuo Lietuvos atstovių atsiliko beveik 8 sekundėmis (6:58,12 min.).

Trečios finišą kirto vengrės Kitti Horvath ir Eszter Kremer (7:15,23 min.).

M. Valčiukaitė su D. Karaliene šiais metais triumfuoja jau antrą kartą. Balandžio pradžioje sportininkės tapo Europos vicečempionėmis.

„Po truputį tobulėjame, dabar mums reikia kuo daugiau startų varžybose, – sakė M. Valčiukaitė. – Kol kas dar nekalbėjome su treneriu, tačiau tikiuosi, kad kiekvienas startas, kiekvienos varžybos mums atneša kažką gero.“

Pirmajame pasaulio taurės etape vienvietėmis valtimis startavo ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai Saulius Ritter bei Mindaugas Griškonis.

Irkluotojams labai skirtingai susiklostė pusfinaliai, todėl M. Griškoniui teko varžytis B finale, o S. Ritter vakarop startavo A finale.

M. Griškonis laimėjo B finalą. Distanciją jis įveikė per 06:54,39, antras liko Slovėnijos irkluotojas Rajko Hrvat, atsilikęs nuo lietuvio beveik septyniomis sekundėmis.

A finale S. Ritter distanciją įveikė per 07:02,13 ir finišo liniją kirto ketvirtas. Auksą iškovojo Vokietijos sportininkas Oliveris Zeidleris (06:49,78), sidabru pasipuošė norvegas Kjetilas Borchas (06:54,29), trečias buvo kroatas Damiras Martinas (06:55,37).