Sportas

2021.05.02 17:00

Į 2021-uosius skambia nata žengęs gimnastas Tvorogalas prieš olimpines žaidynes sau kelia du tikslus

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.05.02 17:00

Praėjusių metų gruodį į Lietuvą Europos čempionato aukso medalį parvežęs gimnastas Robertas Tvorogalas intensyviai ruošiasi Tokijo olimpinėms žaidynėms. Dar 2019-aisiais kelialapį užsitikrinęs 26-erių metų sportininkas į žaidynes vyks antrą kartą savo karjeroje.

Tarp dešimties auksinių sporto žvaigždžių Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ir LRT rengiamuose „100 sporto žvaigždžių“ rinkimuose patekęs gimnastas portalui LRT.lt papasakojo apie pasiruošimą ir laukiančius iššūkius.

„Asmeniškai nesureikšminu apdovanojimų, tiesiog darau savo darbą, – tvirtino R. Tvorogalas. – Žinoma, tikiuosi, kad tai prisidės prie gimnastikos populiarumo šalyje. Dabar, kai dėl pandemijos negalima priimti treniruotis vaikų, sunku spręsti, ar tas populiarumas auga.“

R. Tvorogalas didžiojoje sporto arenoje – Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse – debiutavo 2016-aisiais. Vilnietis atitinkamai užėmė 15-ą ir 44-a vietas. Nuo šių žaidynių praėjo beveik penkeri metai, todėl lietuvis į Tokiją vyksta įgavęs kur kas daugiau patirties ir turintis gerokai aukštesnius tikslus.

„Kažkur patobulėjau, kažkur liko tos pačios programos – ar tai dėl skausmų, ar tai dėl prastų sąlygų“, – apie progresą kalbėjo sportininkas.

Paklaustas apie siekius Tokijuje, R. Tvorogalas kalba itin atvirai: „Treniruojamės, kad pasiektume aukščiausių tikslų. Vienas jų – patekti į daugiakovės finalą, o ant skersinio, aišku, tikiuosi patekti į finalą ir pakovoti dėl medalio.“

2019-aisiais R. Tvorogalas tapo Europos žaidynių nugalėtoju skersinio rungtyje, o kol kas didžiausią žuvį gimnastas sužvejojo praėjusiais metais Turkijoje įvykusiame Europos čempionate. Lietuvos olimpinė viltis pirmą kartą karjeroje tapo Europos čempionu, laimėjęs pratimų ant skersinio rungtį. Jis dar iškovojo bronzą ant lygiagrečių.

Pats sportininkas pripažįsta, kad 2020-ieji buvo kupini išbandymų, tačiau metų pabaigoje buvo galima pasidžiaugti darbo vaisiais.

„Tikrai buvo gana sunkoki metai. Ne kartą minėjau, kad pačioje metų pradžioje buvo padarytas didelis darbas, o kai užsidarė sporto salės, dingo ir mano forma. Kūno atžvilgiu ir moraline prasme metai buvo sunkūs, bet ne tokie ir tragiški“, – pasakojo vilnietis.

R. Tvorogalas dar praėjusią savaitę svečiavosi Šveicarijoje, kur vyko 2021-ųjų metų Europos čempionatas. Gimnastas pripažįsta, kad tikėjosi kur kas geresnio rezultato rungtyje ant skersinio, tačiau liko patenkintas savo pasirodymu daugiakovėje, kur liko šeštas.

„Pasirodymas šiaip buvo geras, išskyrus mano rungtį ant skersinio. Ir pirmą, ir antrą dieną pridariau klaidų. Tai būtų didžiausias šių varžybų minusas. Visa kita praėjo gerai – daugiakovėje užėmiau šeštą vietą, o tai geriausias asmeninis rezultatas“, – nusivylimo pernelyg nejautė sportininkas.

Iki Tokijo olimpinių žaidynių likus beveik trims mėnesiams, R. Tvorogalo dar laukia ne viena varginanti treniruotė ir varžybos: „Labai daug keliausime: iš stovyklos į varžybas, iš varžybų – atgal į stovyklą. Užimtumas bus labai didelis.“

Plačiau apie „100 sporto žvaigždžių“ rinkimus galite perskaityti paspaudę šią nuorodą.

Be R. Tvorogalo auksinėmis žvaigždėmis dar buvo apdovanoti: Viktorija Andrulytė (Buriavimas), Sandra Sysojeva (Žirginis sportas), Ernesta Globytė (Automobilių sportas), Andrius Gudžius (Lengvoji atletika), Darius Labanauskas (Smiginis), Danas Rapšys (Plaukimas), Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius (Dailusis čiuožimas), Domantas Sabonis (Krepšinis) ir Kristupas Šleiva (Imtynės).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt